Nowe centrum pomocy dla osób chorych na raka i ich rodzin

Chorzy na nowotwory oraz ich bliscy zyskali dodatkową formę pomocy. Stowarzyszenia Wspierania Onkologii – UNICORN otworzyło w maju tego roku Centrum Psychoonkologii, które dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego oraz Urzędu Miasta Krakowa oferuje wszechstronną, bezpłatną pomoc chorym na raka i ich rodzinom.

W Centrum Psychoonkologii przy ul. Kopernika 19E chorzy mogą uzyskać specjalistyczną pomoc obejmującą m.in.: indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapię grupową, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami, zajęcia rehabilitacyjne i relaksacyjne.

-Warto pamiętać, że psychika ma bardzo duży wpływ na nasze ciało, szczególnie w czasie, gdy zmagamy się z chorobą. Psychoonkologia to w chorobie nowotworowej istotne uzupełnienie leczenia medycznego, pozwalającego na realne odczucie jego efektów – mówi Iwona Nawara, psychoonkolog i Prezes Zarządu Stowarzyszenia UNICORN. – Zadaniem Centrum jest poprawienie jakości życia chorych oraz ich bliskich i zaangażowanie ich w walkę z rakiem. Otwarta rozmowa na temat choroby i wiara w efekty leczenia to wynik, który zamierzamy wspólnie z chorymi osiągnąć.

Centrum oferuje wiele sposobów pracy ze stresem i lękiem powstałymi w związku chorobą nowotworową. Pacjenci uczą się podtrzymywać dobry nastrój, rozmawiać o chorobie oraz odnajdywać w sobie siłę, pozytywną energię i motywację do dalszego leczenia. Jedną z propozycji Centrum jest grupa terapeutyczna prowadzona według programu Simontona. Program ten ma na celu pracę nad poprawą komfortu emocjonalnego, co może wpływać na zdrowienie i lepszą jakość życia w chorobie.

Centrum Psychoonkologii to krok w stronę pacjenta i zaoferowanie mu pomocy w zmianie schematu myślenia o chorobie nowotworowej.

Więcej informacji na temat form pomocy dostępnych w Centrum można znaleźć na stronie www.centrumpsychoonkologii.pl lub pod numerem telefonu 012 432 61 00 od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 15.00.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu