„Maria Stuarda” czyli historia oparta na życiu królowej Szkocji

26 maja o godzinie 19:00 wybrane Multikina i kino Silver Screen Łódź przedstawią historię życia Marii Stuart. Opera Donizettiego to opowieść o konflikcie dwóch wielkich osobowości, o władzy, miłości i dumie. Akcja rozpoczyna się od planowanego małżeństwa Królowej Elżbiety i Króla Francji. Elżbieta staje przed wyborem: dobro kraju i małżeństwo z rozsądku czy miłość do Leicestera. Ten jednak swoją uwagę kieruje ku Marii Stuart, więzionej, od czasu jej ucieczki ze Szkocji, w zamku Fotheringay. Królowa Elżbieta z jednej strony współczuje Marii, a z drugiej obawia się, że królowa Szkocji planuje spisek, aby obalić jej władzę. Dodatkowo budzą się w niej podejrzenia, że młoda kobieta jest również jej rywalką w miłości. Kiedy dochodzi do konfrontacji królowych, Maria znieważa Elżbietę i tym samym podpisuje na siebie wyrok śmierci.

W rolę Marii wcieliła się włoska sopranistka Mariella Devia, a w rolę Elżbiety – Anna Caterina Antonacci, tworząc na scenie niezapomniany harmonijny duet, urzekający siłą dramatycznego wyrazu. Inspiracją do powstania dzieła był XIX-wieczny dramat Friedricha Schillera „Maria Stuart”. Operę zaprezentują Multikina: w Złotych Tarasach w Warszawie, Starym Browarze w Poznaniu, Pasażu Grunwaldzkim we Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu, Gdańsku, Bydgoszczy, Szczecinie oraz kino Silver Screen w Łodzi.

Informacje podstawowe opera „Maria Stuarda”:

Libretto: Giuseppe Bardari

Muzyka: Gaetano Donizetti
Dyrygent: Antonino Fogliani
Reżyseria, kostiumy i scenografia: Pier Luigi Pizzi

Obsada:

Maria Stuarda: Mariella Devia
Elżbieta : Anna Caterina Antonacci
Leicester : Francesco Meli
Talbot:  Carlo Cigni

Data spektaklu: 26 maja godzina 19:00
Czas: 2 godziny 39 minut z jedną przerwą
Ceny biletów: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł (z kartą Multikinomaniaka oraz Silver Club), 20 zł dla grup szkolnych minimum 15 osobowych

Kolejne Opery HD w Multikinie:

9 czerwca – „Tristan i Izolda”
23 czerwca – „Don Carlo”

Patronat honorowy nad cyklem Opery w Multikinie objął Teatr Wielki – Opera Narodowa
Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, TVN24, Onet.pl. RMF Classic, Mediarun.pl
Sponsor główny: producent pralinek Ferrero Rondnoir.
Sponsor: Asus – producent notebooków z matrycą Full HD.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu