Lubuskie spotkanie dla e-biznesu

Przedsiębiorcy z lubuskiego dowiedzą się jak pozyskiwać dotacje z UE na e-biznes. Już 22 maja w Zielonej Górze odbędzie się bezpłatne spotkanie informacyjne dla lubuskich przedsiębiorców o możliwościach uzyskania dofinansowania z UE na projekty B2B w Internecie.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza wszystkich przedsiębiorców z woj. lubuskiego na spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B”. Celem spotkania jest promocja Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG) – Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. W trakcie spotkania przedsiębiorcy dowiedzą się kto, na jakie projekty oraz w jakiej wysokości może uzyskać unijną dotacje oraz jak unikać błędów przy wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Podczas spotkania odbędzie się również prezentacja projektu, który jako jeden z nielicznych z woj. lubuskiego uzyskał dofinansowanie w ramach Działania 8.2.

– Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości stara się dotrzeć do jak najszerszego grona przedsiębiorców z informacjami na temat możliwości dofinansowania e-biznesowych projektów. Mamy nadzieję, że dzięki bezpośrednim spotkaniom z ekspertami PARP, zwiększy się liczba wniosków składanych przez lubuskich przedsiębiorców w ramach działania 8.2 – podkreśla Monika Karwat-Bury, rzecznik prasowy PARP.

Spotkanie informacyjne „Unijne dotacje na rozwój relacji B2B” odbędzie się w Hotelu Qubus, w Zielonej Górze w dniu 22.05.2009 r. – początek o godz. 10.00. Udział jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie www.web.gov.pl, gdzie znajduje się również program spotkania. Ilość miejsc jest ograniczona.

Działanie 8.2 skierowane jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy planują współpracę w oparciu o nowoczesne rozwiązania elektroniczne. Istotą projektów realizowanych w ramach działania 8.2 jest stworzenie nowych lub integracja obecnych systemów informatycznych współpracujących ze sobą firm, które sprawią, że wymiana informacji między nimi będzie zautomatyzowana. Firmy mogą liczyć na wsparcie nie niższe niż 20 tys. zł i nieprzekraczające 2 mln zł. Przedsiębiorcy, których wnioski przyjęte zostaną do realizacji, objęte będą wsparciem przez 24 miesiące.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu