Konkurs dla studentów Moneta Aurea i Moneta Platina zakończony

21 maja 2009 r. zakończyła się V edycja konkursu Moneta Aurea oraz III edycja konkursu Moneta Platina organizowanych przez firmę Deloitte, dziennik „Rzeczpospolita”, portal interia.pl oraz studenckie organizacje AISEC i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA). Uczestnicy zmagali się o nagrody m.in. w postaci notebooków Lenovo IdeaPad Y530.

Celem konkursów była:

  • aktywizacja studentów, szczególnie tych uczących się na kierunkach związanych z finansami,
  • popularyzacja zawodu doradcy podatkowego, jak również zagadnień związanych z rachunkowością, audytem oraz sprawozdawczością finansową,
  • aktywizacja środowiska profesorskiego.

Każdy z konkursów składał się z trzech etapów:

  • I etapem był internetowy test, w którym udział mógł wziąć każdy, kto zarejestrował się na stronie konkursu www.moneta.interia.pl. Uczestnicy odpowiadali na 60 pytań.
  • W II etapie, który miał miejsce 23 kwietnia 2009 r., spośród wszystkich studentów biorących udział w zmaganiach, zostało wyłonionych 40 najlepszy uczestników – 40 z konkursu Moneta Aurea oraz 40 z konkursu Moneta Platina.
  • W III etapie z każdej grupy do trzeciej rundy zostało dopuszczonych

12 najlepszych osób, które 24 kwietnia 2009 r. odpowiadały na 3 pytania postawione przez jury podczas gali finałowej.
Gala finałowa konkursów odbyła się 21 maja 2009 r. w Hotelu Polonia w Warszawie. Na podstawie udzielonych odpowiedzi jury wyłoniło zwycięzców obydwu konkursów.

W każdym z nich do ścisłego finału przeszło 5 studentów, którzy uczestniczyli w dwudniowym szkoleniu ze sztuki autoprezentacji, która miała im pomóc w odpowiadaniu na pytania finałowe.

Zwycięzcy pierwszych miejsc w każdym z konkursów otrzymali w nagrodę od firmy Lenovo po notebooku Lenovo IdeaPad Y530. Dodatkowo, w czasie Gali został zorganizowany plebiscyt wśród publiczności na najlepsze wystąpienie spośród wszystkich, zaprezentowanych przez finalistów. Zwycięzca plebiscytu został również wyróżniony notebookiem Lenovo IdeaPad Y530.

Notebooki Lenovo IdeaPad Y530 zdobyli następujący laureaci:

  • Moneta Aurea – Wojciech Kaptur – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Moneta Platina – Magdalena Rzym – Politechnika Rzeszowska

Nagroda publiczności – Wojciech Kaptur – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu