Interactive Intelligence przejmuje AcroSoft Corp

Firma Interactive Intelligence (Nasdaq: ININ), międzynarodowy dostawca zintegrowanych rozwiązań z zakresu komunikacji IP dla biznesu, poinformowała o przejęciu prywatnej spółki AcroSoft Corp., dostawcy rozwiązań do zarządzania treścią dla branży ubezpieczeniowej. Przejęcie poszerzy ofertę Interactive Intelligence z zakresu zintegrowanych rozwiązań komunikacyjnych dla biznesu o aplikacje do zarządzania obiegiem dokumentów, a także bazę klientów firmy w sektorze ubezpieczeniowym.

Interactive Intelligence przejęło w ramach transakcji gotówkowej 100 % akcji AcroSoft Corp. Warunki finansowe nie zostały ujawnione, jednak przejęcie nie powinno mieć znaczącego wpływu na sytuację finansową Interactive Intelligence lub wynik działalności operacyjnej w 2009 r. Zgodnie z umową AcroSoft będzie działać pod marką Interactive Intelligence. Spółka zamierza zachować obecną siedzibę AcroSoft w Kolumbii w stanie Południowa Karolina, a także zatrudnić dodatkowych programistów, techników i handlowców, zarówno do zespołu w Indianapolis, jak i w Kolumbii.

Interactive Intelligence zamierza rozwijać linię produktową przejętej spółki, jednocześnie budując wersję kolejnej generacji, która ma oferować większe możliwości i szerszą integrację z innymi systemami. Pracownicy AcroSoft będą nadal obsługiwać obecnych i nowych klientów, zarówno bezpośrednio, jaki i za pośrednictwem kanałów partnerskich.

„Dotychczasowe sukcesy AcroSoft pozwolą nam powiększyć naszą dotychczasową bazę ponad 40 klientów z sektora ubezpieczeniowego i umocnić już i tak silną pozycję na tym rynku” – powiedział dr Donald E. Brown, założyciel i dyrektor generalny Intelligence Interactive. – „Ponadto nowe mechanizmy zarządzania obiegiem dokumentów przyspieszą rozwój i rozpowszechnienie w wielu różnych branżach naszego ostatniego produktu – automatyzacji procesów biznesowych na bazie komunikacji (CBPA).”

Interactive Intelligence zamierza zintegrować stworzone przez AcroSoft aplikacje do zarządzania dokumentami i obiegiem pracy z kompleksowym pakietem oprogramowania do komunikacji IP Customer Interaction Center (CIC), a także z przyszłym rozwiązaniem klasy CPBA o nazwie Interaction Process Automation(TM) (IPA).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu