Producent paneli LCD – firma HANNspree coraz mocniejsza w Europie

Tagi:

Firma HANNspree, specjalizująca się w produkcji monitorów, telewizorów LCD i akcesoriów komputerowych, wyróżniających się oryginalnym wyglądem, opublikowała wyniki finansowe z rynku europejskiego za pierwsze cztery miesiące bieżącego roku.

Pierwszy kwartał 2009 roku to początek sprzedaży monitorów LCD marki HANNspree w Europie Centralnej oraz Wschodniej. Można śmiało stwierdzić, że kryzys gospodarczy nie dotknął firmy w tak dużym stopniu, jak pozostałych gigantów branży. W ciągu pierwszych 3 miesięcy tego roku firma z Tajwanu zdołała zanotować zysk netto i osiągnąć  następujące wyniki:

  • 4. pozycja na Węgrzech, z udziałem rynku 6,1%. Awans z 8. pozycji w czwartym kwartale 2008 (ustępując tylko gigantom, jak LG, Samsung i Asus).
  • 12. pozycja w Czechach. Awans z 19. pozycji w czwartym kwartale 2008 (wyprzedzając m.in. AOC, Hyundai, Iiyama, AG Neovo).
  • 15. pozycja w Polsce. Awans z 20. pozycji w czwartym kwartale 2008 (wyprzedzając marki Lenovo, Viewsonic i AG Neovo).
  • 13. pozycja w Rumunii. Awans spoza pierwszej dwudziestki w czwartym kwartale 2008 (wyprzedzając marki Lenovo, Philips, Viewsonic, AOC).

Osiągnięcie takich wyników możliwe było dzięki prowadzeniu odpowiedniej polityki doboru partnerów handlowych, konsekwentnej budowie marki poprzez działania PR i marketingowe oraz atrakcyjnym cenom produktów. Hannspree troszczy się również o zapewnienie odpowiedniej marży w kanale dystrybucyjnym i dealerskim.

W całej Europie Zachodniej, HANNspree osiągnęło 8. pozycję (awans z 9. w czwartym kwartale 2008) z udziałem rynku na poziomie 4%!

Powyższe wyniki dotyczą jedynie udziałów firmy w rynku monitorów LCD.

Warto wspomnieć, że HANNspree to nie tylko monitory –  to również ramki cyfrowe i telewizory. Co więcej, jeszcze w tym roku zapowiada wprowadzenie własnego netbooka oraz charakteryzujących się wyjątkowym wyglądem produktów elektroniki użytkowej.

www.hannspree.com

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu