MTP Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Międzynarodowe Targi Poznańskie otrzymały tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki w konkursie, który honorowym patronatem objął minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski. Laureaci odbiorą dyplomy z rąk ministra 2 czerwca, w pałacyku Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie.

Jury konkursu organizowanego przez Business Centre Club wyłoniło laureatów w czterech kategoriach: Eksporter, Partner Firm Zagranicznych, Marka Europejska, Kreator Rozwiązań XXI w. Międzynarodowe Targi Poznańskie otrzymały tytuł w kategorii „Marka Europejska” – za promowanie marki polskiej na arenie międzynarodowej.

Celem konkursu jest wzmocnienie wizerunku przedsiębiorców i ich promocja poprzez nagradzanie najlepszych przykładów dobrych praktyk biznesowych w kontaktach zagranicznych. Ambasador Polskiej Gospodarki ma także wesprzeć promocję Polski i polskich przedsiębiorców na arenie międzynarodowej oraz służyć zacieśnianiu współpracy przedsiębiorców z przedstawicielami polskich placówek zagranicznych odpowiedzialnych za promowanie Polski i polskiej gospodarki. Laureaci będą szczególnie promowani przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Business Centre Club.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to lider polskiego przemysłu targowego. Posiadają niemal 50% udziałów w rynku targowym w Polsce i są drugim organizatorem targów w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizują niemal 80 specjalistycznych targów w Polsce oraz wystąpienia polskich firm na 50 wiodących imprezach targowych za granicą. Działalność MTP to także organizacja konferencji, i kongresów oraz imprez sportowych i kulturalnych, których z górą 1000 odbywa się rocznie na terenie największego i najnowocześniejszego w Polsce Centrum Kongresowego Poznań.

Największym sukcesem firmy o znaczeniu międzynarodowym w 2008 r. była organizacja logistycznej strony konferencji klimatycznej COP14, która pod względem organizacyjnym oceniona została jako najlepsza z dotychczasowych konferencji COP 14 w historii.

To bezprecedensowe wydarzenie zgromadziło w grudniu 2008 roku na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich 12 tysięcy uczestników ze 189 państw z całego świata. Na potrzeby Konferencji został wydzielony eksterytorialny obszar o powierzchni 42 tys. m2 znajdujący się pod  jurysdykcją ONZ. W czasie Konferencji teren ten był chroniony przez kilkudziesięciu oficerów bezpieczeństwa UN. Całość miasteczka konferencyjnego otoczona została niemal kilometrem specjalnie na ten cel wybudowanego ogrodzenia. Pawilony, w których toczyły się obrady zostały połączone ogrzewanymi łącznikami, tak by uczestnicy mogli przemieszczać się w obrębie wydarzenia bez wychodzenia na zewnątrz. Dyskusje toczyły się równocześnie w 34 salach konferencyjnych, z czego największa z nich mieściła 1388 uczestników. Na czas konferencji powstała również specjalna infrastruktura teleinformatyczna, pozwalająca na jednoczesną pracę 2,5 tysiąca komputerów. Poprowadzono 150 kilometrów kabli i światłowodów, podłączono 350 różnorodnych urządzeń sieciowych. Ponadto Konferencja COP 14 wymagała zapewnienia 8,5 tysiąca krzeseł, niemal 10 tysięcy miejsc w szatniach, 1300 miejsc siedzących w restauracjach i 634 koszy do segregacji śmieci.

Zorganizowanie tak dużego i skomplikowanego pod względem logistycznym wydarzenia było możliwe dzięki doskonałej współpracy pomiędzy organizatorem (Sekretariat Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu -UNFCCC), gospodarzem (Rząd RP) oraz właścicielem obiektu konferencyjnego (Międzynarodowe Targi Poznańskie). To właśnie MTP, na terenie których zlokalizowane jest Centrum Kongresowe Poznań-Targi, zapewniło infrastrukturę i obsługę na odpowiednim, światowym poziomie. CKP-T to największy tego typu ośrodek konferencyjny w Polsce. Nowoczesna  infrastruktura i doświadczony zespół pracowników stwarza możliwości organizacji największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń tego typu na świecie, co zostało potwierdzone właśnie w czasie Konferencji COP 14.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu