WD przedstawia – ogromne dyski twarde dla urządzeń audio-wideo

Dyski twarde WD AV-GP z technologią WD Green Power to cichsza praca, oszczędności energii i dłuższe życie dysku. WD powiększyło dzisiaj swoją linię dysków twardych WD AV-GP o model 2 TB – największy na rynku dysk do zastosowań zaawansowanych. Jest to reakcja firmy na zapotrzebowanie na dyski o dużej pojemności w sektorze audio-video, który wynika m.in. z coraz bardziej rozbudowanych aplikacji, w tym wideo HD. Dyski twarde WD AV-GP ze ekologiczną technologią WD Green Power zapewniają cichszą pracę, oszczędności energii do 40% w stosunku do standardowych napędów i – poprzez ograniczenie nagrzewania podczas pracy – dłuższy żywot każdego egzemplarza.

Nowy dysk WD AV-GP 2 TB jest idealny dla urządzeń wymagających większej pojemności oraz wyjątkowej niezawodności, takich jak: DVR (nagrywarki wideo), media center, serwery multimediów, a także w sprzętach wykorzystywanych w telewizjach przemysłowych i monitoringu.

Kluczowe cechy serii WD AV-GP:

  • Cicha praca – odgłosy pracy zostały wyciszone do poziomu poniżej jednego sona1 – praktycznie poniżej czułości ludzkiego słuchu
  • Redukcja poboru energii – dzięki połączeniu technologii WD IntelliSeek™, IntelliPark™, i IntelliPower redukcja poboru przez dyski aż do 40 % w stosunku do dysków konkurencji.
  • IntelliPark – zapewnia mniejsze zużycie energii przez automatyczne blokowanie głowic, w stanie spoczynku, co zmniejsza opór aerodynamiczny oraz zwolnienie elektronicznych kanałów odczytu/zapisu.
  • Kompatybilność – testowane na zgodność z szeroką gamą produktów audio-video, łącznie z  urządzeniami STB, nagrywarkami DVD i systemami monitoringu.
  • SilkStream™ – optymalizowane w celu płynnego, ciągłego odtwarzania cyfrowego wideo nawet z 12 równoległych strumieni HD.
  • Technologia przewidywania zużycia dysku (PWL) – ramię dysku często przeczesuje całą powierzchnię dysku, by zapobiec nieoczekiwanym objawom zużycia powierzchni napędu, spotykam podczas ciągłej pracy z obrazem i dźwiękiem.

Ceny i dostępność

Dysk WD AV-GP 2 TB (model WD20EVDS) jest już dostępny. Sugerowana cena detaliczna wynosi 1299 PLN. Więcej informacji o dyskach WD AV-GP można znaleźć na stronie producenta pod adresem http://www.wdc.com/en/products/Products.asp?DriveID=592 .

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu