Juniper Networks ogłasza powszechną dostępność przełącznika ethernetowego EX8216

Niemiecka organizacja badawcza wdraża modułowy przełącznik w skalowalnej sieci o małych opóźnieniach wyspecjalizowanego pod kątem wysokowydajnych środowisk przetwarzania w chmurze.

Firma Juniper Networks Inc. (NASDAQ: JNPR), lider na rynku wysokowydajnych sieci ogłosiła dostępność przełącznika ethernetowego EX8216, wysokowydajnej 16 gniazdowej platformy z polem komutacyjnym o przepustowości do 12,4 terabitów, optymalizowanego pod kątem współczesnych gęsto upakowanych centrów przetwarzania danych wykorzystujących sieci ethernetowe o przepustowości 10 Gigabitów (GbE) i pod kątem „przetwarzania w chmurze”. Przełącznik EX8216 należy do linii przełączników modułowych EX8200, zaprojektowanych specjalnie w celu zapewniania przepustowości “galwanicznej”, małych opóźnień i niezawodności klasy operatorskiej umożliwiającej firmom konsolidację warstw sieci i zmniejszenie nakładów inwestycyjnych oraz kosztów eksploatacyjnych całej infrastruktury informatycznej.

Linia EX8200, obejmująca także ośmiogniazdowy przełącznik EX8208, zapewnia czołową w branży kombinację gęstości portów, energooszczędności i skalowalności wymaganej przez środowiska przetwarzania w chmurze celem obsługi aplikacji nowej generacji Web 2.0. Przy przepustowości 320 Gb/s na gniazdo i do dwóch miliardów pakietów na sekundę (pps), linia przełączników EX8200 zapewnia drogę migracji na sieci 100 GbE, zapewniając firmom skalowalność niezbędną by ich sieci były przygotowane na przyszłość.

Fraunhofer Gesellschaft, jedna z czołowych światowych organizacji zajmujących się badaniami stosowanymi, znana z nowatorskiego myślenia i struktury organizacyjnej, jest jednym z pierwszych klientów wdrażających linię przełączników EX8200 w swojej sieci produkcyjnej.

„Aby nadążyć za zmieniającymi się potrzebami klientów przemysłowych musimy zapewnić, że infrastruktura sieci na której oparta jest nasza działalność jest tak samo elastyczna, skalowalne i zwinna jak my sami” – powiedział Andreas Abele, Dyrektor Działu Informatyki we Fraunhofer Gesellschaft. „Zastosowaliśmy przełączniki ethernetowe linii EX8200 firmy Juniper Networks ponieważ ułatwiają tworzenie centrów przetwarzania danych działających sprawnie, jednolicie i bardzo ekonomicznie”.

Pełne portfolio wysokowydajnych przełączników ethernetowych

Przełączniki ethernetowe serii EX, w tym nadchodzące linie EX2200, EX2500, EX3200 i EX4200, które uzupełnią linię EX8200, zmieniają ekonomię sieci pozwalając oprzeć infrastrukturę wysokowydajnych sieci na trzech zasadniczych filarach — prostocie eksploatacji, niezawodności na poziomie operatorskim i wbudowanych zabezpieczeniach — zapewniających powszechny dostęp, mniej przestojów sieci i lepsze całościowe zabezpieczenie zasobów współdzielonych w skali całego przedsiębiorstwa rozproszonego. Dodatkowe informacje o przełącznikach ethernetowych serii EX znajdują się na witrynie www.juniper.net/switch.

„Nowe przełączniki EX8216 są w stanie zapewnić dwukrotnie większą wydajność przy o jedną trzecią mniejszym poborze mocy i o jedną szóstą mniejszym zapotrzebowaniu na miejsce, niż w wypadku najbliższego konkurenta” – powiedział Hitesh Sheth, wiceprezes i dyrektor generalny Ethernet Platforms Business Group w Juniper Networks. „Wraz z pozostałą częścią portfolio Junipera, EX8216 umożliwia tworzenie architektur dla nowych centrów przetwarzania danych i przetwarzania w chmurze, o mniejszej złożoności, większej funkcjonalności i niższym koszcie posiadania dzięki nowatorskiej konstrukcji pozwalającej na ograniczenie kosztów inwestycyjnych i eksploatacji”.

Oprogramowanie JUNOS® zmniejsza złożoność, zwiększa odporność na uszkodzenia i zmniejsza całkowity koszt posiadania

Seria EX wraz z innymi ruterami i bezpiecznymi bramami usługowymi firmy Juniper działa pod systemem operacyjnym JUNOS, który zapewnia niedoścignioną niezawodność klasy operatorskiej i prostotę eksploatacji. Badania przeprowadzone w lutym 2009 roku przez firmę Forrester Consulting, Inc. (NASDAQ: FORR) wykazały, że firmy używające JUNOSa osiągnęły 41 procentowe zmniejszenie ogólnych kosztów eksploatacji sieci w obszarach takich, jak planowanie, instalacja i uruchamianie zasobów. Wyniki badań opisano w artykule “Independent Study Shows TCO Improvements with JUNOS Implementation.”

Dodatkowo Menedżer Sieci i Zabezpieczeń (ang. Network and Security Manager – NSM) firmy Juniper zapewnia rozwiązanie do jednolitego zarządzania urządzeniami serii EX oraz ruterami i urządzeniami zabezpieczającymi firmy Juniper.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu