Firma McAfee wśród liderów ochrony stacji końcowych w raporcie firmy analitycznej

Firma McAfee poinformowała, że została zaliczona przez czołową firmę badawczą, Gartner, Inc., do grona liderów w raporcie „Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms”. Firma Gartner przeanalizowała w nim dostawców oferujących rozwiązania do ochrony punktów końcowych.

Magiczny kwadrant platform ochrony stacji końcowych firmy Gartner został oparty na ocenie zdolności firm do realizacji celów oraz kompletności wizji. Według Gartnera „Liderzy wykazują postępy i działania we wszystkich kategoriach opisujących wizję firmy i jej umiejętność realizacji celów. Ich działania w obszarze zaawansowanej ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, ochrony danych i możliwości zarządzania podnoszą poprzeczkę wszystkim produktom na rynku, a oni sami mogą zmienić kierunek rozwoju branży. Czołowy dostawca nie jest jednak domyślnym rozwiązaniem dla każdego klienta, więc klienci nie powinni zakładać, że będą się zaopatrywać tylko u firm wymienionych w ćwiartce liderów. Niektórzy klienci mogą też uważać, że liderzy zbyt rozpraszają swoje działania, przez co nie sprostają ich specyficznym wymaganiom”.

Czynniki wpływające na zdolność firmy do realizacji celów obejmują produkty i usługi firmy, jej ogólną sprawność i możliwości utrzymania się na rynku, umiejętność reakcji na oczekiwania klientów oraz historia. Gartner mierzy kompletność wizji oceniając – obok innych kryteriów – poziom rozumienia rynku przez firmę, jej strategię handlową i marketingową, strategię produktową i model biznesowy.

„McAfee jest przekonane, że pozycja w ćwiartce liderów odzwierciedla nasze możliwości dostarczania klientom najbardziej zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa do ochrony ich infrastruktury” – powiedział Matt Fairbanks, wiceprezes ds. marketingu produktów i rozwiązań w firmie McAfee. „Na całym świecie klienci – w tym czterech na pięciu największych pracodawców świata – wybrali McAfee do ochrony ich kluczowych systemów ze względu na naszą czołową pozycję intelektualną, doskonałe wsparcie i zaawansowaną technologię”.

Raport zauważa, że „w celu opanowania rosnącej ilości szkodliwego oprogramowania dostawcy rozwiązań do ochrony stacji końcowych (…) dodają rodzaj zapytań klientów o nieznane, podejrzane pliki bezpośrednio do głównej bazy sygnatur”.

Firma McAfee jako pierwsza rozpoznała i wypełniła potrzebę wprowadzenia modelu przetwarzania „w chmurze”, w czasie rzeczywistym, w celu zapewnienia szybszej ochrony przed nowymi i mutującymi zagrożeniami. Technologia Artemis firmy McAfee zapewnia kompleksowe wykrywanie szkodliwego oprogramowania w czasie rzeczywistym i niezrównany poziom ochrony dzięki wykorzystaniu unikatowego Globalnego Wywiadu Zagrożeń (ang. Global Threat Intelligence). Technologia Artemis została wbudowana w rozwiązania do ochrony punktów końcowych firmy McAfee i może zostać łatwo włączona bez potrzeby instalacji jakiegokolwiek dodatkowego oprogramowania.

Pełną kopię raportu można pobrać ze strony http://resources.mcafee.com/content/EndptMQReport.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu