Eksperci pkt.pl na konferencji Internet 2k9

Ewa Kasiak, dyrektor Działu Rozwoju Internetu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – wydawcy książek telefonicznych oraz właściciel internetowych wyszukiwarek firm i instytucji – bierze udział w Konferencji Internet 2k9 organizowanej przez Internet Standard. Tematem prezentacji będzie innowacyjność biznesu yellow pages i jego obecność w internecie.

Spotkanie odbywa się w dniach 20-21 maja w Businessman Institute w Warszawie.

Tegoroczna – czwarta już edycja konferencji – poświęcona jest analizie sytuacji biznesowej największych graczy internetowych w Polsce oraz ich strategii rozwoju w dobie kryzysu. Tematyka spotkania to między innymi: e-biznes, przyszłość reklamy internetowej, wyszukiwanie, rynek SEM czy treści multimedialne. Wśród prelegentów znajdują się specjaliści z największych polskich portali internetowych oraz wiodących serwisów społecznościowych.

„pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne jest głównym graczem na polskim rynku yellow pages, zarówno w internecie, jak i w przypadku produktów drukowanych. Rozwijamy się dwutorowo, bowiem drukowane książki telefoniczne są głównym źródłem informacji teleadresowych dla 10 mln Polaków. Przykład Europy Zachodniej pokazuje, że klienci są przyzwyczajeni do obecności spisów yellow pages w domach i biurach. W internecie koncentrujemy się na rozwoju aplikacji mapowych, wyszukiwarek tematycznych czy funkcjonalności pozwalających na szybsze odnajdowanie danych potrzebnych użytkownikom” – mówi Ewa Kasiak, dyrektor Działu Rozwoju Internetu pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

W 2009 roku grupa European Directories SA, do której należy spółka, przeznaczyła 12 milionów euro na unowocześnienie platformy stron i wyszukiwarek działającej w ośmiu europejskich firmach należących do grupy. Użytkownicy www.pkt.pl uzyskali m.in. dostęp do najdokładniejszych map lotniczych największych aglomeracji miejskich w Polsce oraz licznych funkcji usprawniających wyszukiwanie, lokalizację i porównywanie firm.

Internetowy serwis www.pkt.pl to baza, która zawiera ponad 1 milion kontaktów i informacji teleadresowych. Dzięki wyszukiwarce firm i instytucji użytkownicy mogą w łatwy i szybki sposób odnaleźć firmę, instytucję, produkt oraz usługę, wpisując np.: nazwę firmy, słowo kluczowe, branżę lub lokalizację. Korzystając z prostego formularza można także bezpłatnie dodać lub zaktualizować dane firmy. Ponadto, w internetowym serwisie www.pkt.pl znajdują się informacje o produktach, usługach oraz serwisach oferowanych przez pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu