DIALOGmedia – nowe możliwości: 2TV i HD

2TV i HD to nowe funkcjonalności w DIALOGmedia – pakiecie czterech usług: telewizji cyfrowej, wypożyczalni filmów, szerokopasmowego internetu i telefonu stacjonarnego Telefonii DIALOG. Pierwsza z nich umożliwia korzystanie z usługi na dwóch telewizorach jednocześnie i, jak wynika z badań konsumenckich, jest najbardziej oczekiwaną przez klientów nowością.

Badania satysfakcji abonentów wykonane przez firmę MillwardBrown SMG/KRC w październiku 2008 roku wykazały, że aż 77% użytkowników DIALOGmedia jest zadowolonych ze świadczonej usługi telewizyjnej, a ponad 78% klientów poleciłoby cały pakiet swoim znajomym. Wśród zapowiadanych do wdrożenia nowych funkcjonalności największym zainteresowaniem cieszy się 2TV: 66% respondentów wyraziło chęć zakupu tej usługi. Jednocześnie 60% uczestników badania wykazało zainteresowanie posiadaniem kanałów HD.

– To najbardziej oczekiwane przez klientów nowości, dlatego od dziś są istotnym elementem DIALOGmedia – podkreśla Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG.

2TV (zwane także multiroom) umożliwia oglądanie telewizji dostarczanej w ramach pakietu DIALOGmedia na dwóch różnych telewizorach jednocześnie – bez konieczności uiszczania drugiej opłaty abonamentowej za usługi telewizyjne. Jedynym miesięcznym kosztem ponoszonym przez klienta jest opłata tylko 10 zł brutto za dodatkowy dekoder. Na polskim rynku Telefonia DIALOG jest drugim operatorem, który wprowadził do swojej oferty telewizji cyfrowej opcję 2TV w konkurencyjnej cenie.

HD to kolejna nowość w DIALOGmedia: klienci mogą zamówić jeden z czterech kanałów HD: National Geographic HD, Discovery Chanel HD, Polsat Sport HD I TVP HD, domawiając je pojedynczo do posiadanych pakietów programowych – wystarczy telefon do Telecentrum (0801 700 702). Cena za pojedynczy kanał wynosi już od 5 zł brutto miesięcznie w zależności od posiadanego przez klienta profilu. Docelowo w ramach DIALOGmedia planowane jest wprowadzenie osobnego pakietu HD.

– Jesteśmy przekonani, że nowe funkcjonalności spotkają się z dużym zainteresowaniem klientów i jeszcze bardziej zdynamizują sprzedaż pakietu DIALOGmedia – mówi Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG. – Jednocześnie są znakomitą zapowiedzią czerwcowej, rewolucyjnej na polskim rynku usług multimedialnych, promocji DIALOGu – dodaje wiceprezes Banasiak.

Po I kwartale 2009 roku liczba użytkowników DIALOGmedia wzrosła do poziomu 5,3 tys. Obecnie tygodniowo podpisywanych jest po kilkaset umów.

DIALOGmedia (zdobywca Złotego Medalu Intertelecom 2009 oraz nominacji do godła Teraz Polska) to przewodowa telewizja cyfrowa (IPTV) z funkcją interakcji, wypożyczalnia filmów na życzenie (VoD), szerokopasmowy internet oraz telefon. Wszystkie usługi rozliczane są w ramach jednego rachunku, a klient płaci wyłącznie za te, z których korzysta. Użytkownik DIALOGmedia ma bardzo szerokie możliwości kreowania własnego zestawu spośród aż 76 kanałów telewizyjnych: do podstawowego pakietu domowego można według własnego uznania dobierać oferty tematyczne m.in. Dzieci, Sport, Wiedza, Kino czy Rozrywka. W każdym momencie do dyspozycji abonentów DIALOGmedia jest także Elektroniczny Przewodnik Telewizyjny (EPG), który poza wglądem do aktualnego programu telewizyjnego, umożliwia m.in. zapoznanie się z opisami filmów, ustawianie powiadomień o nadchodzących programach oraz definiowanie list ulubionych kanałów – wszystko to prezentowane jest w przyjazny sposób na ekranie telewizora w polskiej lub angielskiej wersji językowej. W ramach DIALOGmedia klienci posiadają ponadto nieograniczony dostęp do ponad 600 tytułów w wypożyczalni filmów.

DIALOGmedia to również szerokopasmowy internet w ramach jednego rachunku. Aktualnie oferowane przepływności to 1 Mbps i 2 Mbps bez limitu pobierania danych wraz z opcjami stałego adres IP oraz „Strażnika Dostępu”, gwarantującego bezpieczeństwo dzieci w internecie. Usługę DIALOGmedia uzupełnia oferta telefoniczna, w której brak jest „pustych” opłat abonamentowych, we wszystkich dostępnych wariantach – aktualnie dostępne są trzy profile: 100 minut, komfortowy (200 minut na rozmowy i nielimitowane połączenia w weekendy) oraz nieograniczony (bez limitu połączeń). Analogicznie jak przy pakietach telewizyjnych i internetowych, użytkownik może w dowolnym momencie aktywować wybraną taryfę.

Z usługi DIALOGmedia mogą skorzystać mieszkańcy obszarów, na których występuje infrastruktura DIALOGu (dawne województwa: wrocławskie, legnickie, jeleniogórskie, wałbrzyskie, zielonogórskie, elbląskie, łódzkie, bielskie oraz warszawska sieć Marina).

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu