BOŚ S.A. naprawia środowisko

W sobotę, 23 maja – w ramach kompensacji swojej emisji CO2 – BOŚ S.A. rozpocznie pierwszy etap sadzenia różnych gatunków drzew, zalesiając jednocześnie 2,74 ha nadleśnictwa Celestynów, leśnictwa Otwock. Sadzenie drzew jest konsekwencją rozpoczętego w 2008 roku programu „BOŚ bankiem przyjaznym klimatowi”. Bank Ochrony Środowiska S.A., jako pierwsza instytucja finansowa w Polsce, obliczył wielkość emisji gazów cieplarnianych, wynikających z różnych form jego aktywności, a następnie przygotował program ich kompensacji.

Pierwszy etap sadzenia obejmie 15 tysięcy drzewek – kolejne pozwolą zalesić łączną powierzchnię 9,4 ha. – Wraz z Instytutem na rzecz Ekorozwoju, rozpoczęliśmy realizację projektu „BOŚ bankiem przyjaznym klimatowi”. Jego głównym celem było obliczenie wielkości emisji gazów cieplarnianych oraz opracowanie programu kompensacji. Zalesienie wybranego przez Bank obszaru jest jego pierwszy etapem – mówi Anna Żyła, Główny Ekolog BOŚ S.A.

Sadząc las BOŚ S.A. wzmocni i uzupełni korytarze ekologiczne biegnące doliną Świdra, łączące dwa obszary naturowe. Bank w porozumieniu z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Warszawie – zdecydował się na posadzenie zróżnicowanego drzewostanu. Dzięki temu idealnie wpasuje się on w Dolinę Świdra.

Bank od lat wspiera projekty i działania na rzecz ochrony środowiska. Posiada ponad 60% udział w rynku komercyjnego finansowania przedsięwzięć ekologicznych, co daje mu pozycję lidera w tej dziedzinie. W ciągu 18 lat swojej działalności udostępnił, w celu realizacji projektów ekologicznych, środki o wartości 8,5 mld zł. W tym okresie dzięki wsparciu banku zrealizowano 29 tys. inwestycji o wartości 30 mld zł. BOŚ S.A. podejmuje także dodatkowe inicjatywy związane z ochroną środowiska. W 2008 roku Stowarzyszenie na rzecz Bezpieczeństwa Finansowego Obywateli RP przyznało bankowi Nagrodę Honorową za wspieranie edukacji finansowej w ramach CSR. Bank został wyróżniony w konkursie Ministra Środowiska tytułem „Lidera Polskiej Ekologii”.

Zalesianie powierzchni rozpocznie się 23 maja o godzinie 9:00 w Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Przewidziano możliwość samodzielnego sadzenia drzewek, wycieczkę krajoznawczą trasą edukacyjną, opowieści o przyrodzie nadleśnictwa, grill na świeżym powietrzu.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu