Wizz Air świętuje piątą rocznicę działalności

Wizz Air, największa nisko-kosztowa linia lotnicza w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej świętuje dziś, 19 maja 2009 r. swoje piąte urodziny.

Przewoźnik rozpoczął działalność 19 maja 2004 r. w Katowicach w momencie poszerzenia Unii Europejskiej o 10 nowych państw Europy Środkowo-Wschodniej. Tym samym powstał rynek 70 milionów potencjalnych pasażerów. Od tego czasu Wizz Air otworzył 10 baz operacyjnych: w Polsce (Katowice, Warszawa, Gdańsk i Poznań), na Węgrzech (Budapeszt), w Bułgarii (Sofia), w Rumunii (Bukareszt i Kluż-Napoca) i na Ukrainie (Kijów). Już w przyszłym miesiącu zostanie uruchomiona 11 baza przewoźnika w Pradze.

Wizz Air w ciągu 5 lat swojej działalności przewiózł 18 milionów pasażerów i stał się największą nisko-kosztową i nisko-taryfową linią lotniczą w Polsce, oraz na wszystkich swoich rynkach. Co więcej, firma ma ogromną szansę już niebawem zostać największym przewoźnikiem w regionie. Właściwy model biznesowy stosowany przez Wizz Air pozwala mu nieustannie zwiększać liczbę przewożonych osób. W 2009 r. wzrośnie ona o 30% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Polska jest dla Wizz Air największym rynkiem. W ciągu pięciu lat działalności firmy 15 milionów osób skorzystało z jej lotów z polskich miast. Wizz Air nieustannie rozwija swoją działalność i obecnie posiada 45% udział w rynku nisko-kosztowych przewozów w Polsce.

W ofercie przewoźnika znajdują się loty do 21 europejskich państw na ponad 130 trasach, w tym na ponad 60 z Polski.

Linia dostarcza usługi o najwyższej jakości. Jest to możliwe dzięki flocie złożonej z samolotów Airbus A320, która jest jedną z najmłodszych na świecie. W tej chwili Wizz Air posiada 23 samoloty, z czego 11 ulokowanych jest w polskich bazach. Do 2014 r. liczba maszyn zwiększy się do 82.

„Wizz Air przeszedł długą drogę od momentu swojego powstania. 5 lat temu mieliśmy pomysł oraz ambicję, aby przewozić rzesze ludzi. 5 lat później staliśmy się największą nisko-kosztową linią lotniczą w regionie, a z naszych usług każdego roku korzystają miliony osób. Wizz Air zrewolucjonizował podróże europejczyków” – powiedział József Váradi, Prezes Wizz Air. „Nasz sukces jest oparty na wysokiej jakości świadczonych usług. Ultra nisko-kosztowy model doskonale się sprawdza, bez względu na to, czy sytuacja gospodarcza na rynku jest dobra, czy nie” – dodał.

Wizz Air jest nie tylko największą, ale również ulubioną linią lotniczą Polaków. Dowodem na to jest otrzymanie przez firmę nagrody dla Najlepszej Taniej Linii Lotniczej, jaka jest przyznawana przez portal Pasażer.com. W tym roku Wizz Air został odznaczony tym wyróżnieniem już po raz piąty.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu