Wiosenny boom na meble ogrodowe

Wiosną o wiele bardziej niż o wygląd domu, troszczymy się o nasz ogród. Z danych internetowej porównywarki cen Okazje.info wynika, że zainteresowanie tym tematem wzrosło w kwietniu aż o 56 %. Najczęściej poszukiwane sprzęty to meble i pawilony ogrodowe, oraz kosiarki do trawy.

– W ciągu miesiąca zainteresowanie meblami ogrodowymi wzrosło aż o 27%. W dalszej kolejności internauci szukali kosiarek do trawy, bram i ogrodzeń, oraz ogrodowych dekoracji. – mówi Justyna Staszewska, PR& Marketing Assistant Okazje.info. – 9 na 10 najpopularniejszych w kwietniu produktów z kategorii „Dom i Ogród” to przedmioty związane z pielęgnacją i wyposażeniem ogrodu – dodaje. Najczęściej odwiedzane kategorie to: architektura ogrodowa, rośliny i dodatki oraz grille i akcesoria.

Grillowaniu szczególnie służy duża ilość wolnych dni. Według danych Okazje.info kategoria grille i akcesoria odnotowała największy wzrost zainteresowania 30 kwietnia – tuż przed długim majowym weekendem. Najwierniejsi tradycji grillowania okazali się mieszkańcy Rzeszowa (32% odwiedzających kategorię grille) oraz Warszawy (12%). Jednak częściej niż ofert z danej miejscowości szukano produktów najtańszych. – W kategorii „meble ogrodowe” najtańszych ofert szukało aż 53 % internautów. – przyznaje Justyna Staszewska.

O tym, że cena ma znaczenie świadczy też ogromna popularność gazetek marketów budowlanych. Internauci najczęściej przeglądali oferty Praktikera (42 %), a w dalszej kolejności – Nomi (27,6 %) i Castoramy (15,2 %). Oferty marketów znalazły się w pierwszej piątce najczęściej wybieranych stron ze sprzętem ogrodowym.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu