Rekordowe wyniki finansowe BMC Software

Firma BMC Software reprezentowana w Polsce przez CompFort Meridian, ogłosiła wyniki za rok finansowy 2009, który zakończył się 31 marca b.r. Odnotowano rekordowe wartości rocznych przychodów, sprzedaży licencji, zysku operacyjnego i zysku na akcję (non-GAAP).

Przychody BMC w czwartym kwartale roku finansowego 2009 wyniosły 479 mln USD, czyli o 3% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Gdyby pominąć zmiany kursów walutowych, wzrost obrotów wyniósłby 7%. W skali całego roku obroty BMC wzrosły o 8% (9% w stałej walucie).

Zysk netto BMC obliczony zgodnie ze standardami GAAP w czwartym kwartale roku finansowego 2009 wyniósł 83 mln USD czyli 0,45 USD na akcję. W analogicznym okresie roku poprzedniego wartości te wynosiły odpowiednio: 97 USD i 0,50 USD. Jeśli pominąć pozycje specjalne, zysk netto (non-GAAP) w czwartym kwartale wyniósł 120 mln USD czyli 0,64 USD na akcję (spadek o 2%).

W skali całego roku, zysk netto zgodny z GAAP wyniósł 238 mln USD czyli 1,25USD na akcję (rok wcześniej 314 mln USD i 1,57 USD na akcję). Pominięcie pozycji specjalnych daje wynik 2,26$ na akcję (non-GAAP) czyli o 13% więcej niż rok temu. Szczegóły można znaleźć w tabelach finansowych.

„Mimo wielkich wyzwań w skali makroekonomicznej, rok finansowy 2009 był dla nas rokiem ogromnych postępów i dobrych osiągnięć właściwie we wszystkich obszarach naszego biznesu” – powiedział Bob Beauchamp, prezes i CEO BMC Software. „Nasza strategia Zarządzania Usługami Biznesowymi (BSM) spotkała się z niesłychanym uznaniem klientów i utrzymała się w mocnym trendzie mimo pogorszenia się sytuacji makroekonomicznej. Nie ulega już żadnym wątpliwościom, że BMC umocniło się na pozycji lidera w swojej dziedzinie”.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://media.cms.bmc.com/documents/BMC-Q4FY09-Earnings-Press-Release.pdf

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu