Pierwszy Złoty Partner BRE Banku

BPSC to pierwsza firma, która uzyskała Złoty Certyfikat BRE Banku. Oznacza to, że systemy wspomagające zarządzanie klasy MRPII/ERP produkowane przez tę spółkę, są w pełni kompatybilne z iBRE – platformą bankowości internetowej BRE Banku. Złota certyfikacja to również potwierdzenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa i szybkiego przepływu danych.

„Obecna rzeczywistość powoduje ewolucję potrzeb klienta. Kluczowym staje się oszczędność kosztów, automatyzacja współpracy z obsługującym Klienta bankiem, uproszczenie istniejących procesów. Proponowane przez nas rozwiązania cechuje innowacyjność i wysoki poziom jakości.  Stale rosnące potrzeby naszych Klientów, mobilizują nas do ciągłego udoskonalania i rozwijania platformy. Dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z kluczowymi dostawcami systemów ERP/HR/FK i przeprowadzić weryfikację procesu integracji systemów bankowości internetowej oraz systemów wewnętrznych Klientów” – mówi Dariusz Nalepa, dyrektor Departamentu Bankowości Transakcyjnej

„Projekt BRE Partner nakłada na nas wielką odpowiedzialność. Przyznając certyfikat naszym dostawcom bierzemy na siebie ciężar weryfikacji i oceny jakości badanego rozwiązania. W relacjach z naszymi Klientami chcemy występować w roli doradcy-eksperta, nie tylko zleceniobiorcy. Chcemy, aby nasi Klienci mieli absolutną pewność właściwego wyboru.  Dlatego tak ważnym czynnikiem jest certyfikacja w ramach projektu BRE Partner”- dodaje Nalepa.

Certyfikaty programu BRE Partner przyznawane są producentom oprogramowania typu FK/ERP/CRM/HR i podobnych. Na mocy umowy producent oprogramowania dokonuje stosownych modyfikacji swojego produktu pod kątem jego integracji z systemami bankowości elektronicznej i internetowej BRE Banku. Certyfikaty BRE Banku to inicjatywa, która ma wspierać procesy szybkiego i automatycznego przepływu danych pomiędzy systemem bankowości elektronicznej BRE Banku, a kluczowymi na rynku systemami ERP. Program ma na celu usprawnienie i automatyzację procesów księgowych związanych z rozliczaniem zobowiązań i należności.

„Podstawową cechą tak kompleksowego rozwiązania jak system klasy MRPII/ERP jest jego ciągły rozwój. Impuls 5 ewoluuje wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów oraz zasadami prowadzenia przedsiębiorstw. Również funkcjonalności finansowo-księgowe muszą odpowiadać wymaganiom nowoczesnych systemów bankowych. Certyfikat przyznany prze BRE Bank jest kolejnym potwierdzeniem integracji naszego rozwiązania z najnowocześniejszym oprogramowaniem obsługującym transfery finansowe” zauważa Franciszek Szweda, wiceprezes ds. Rozwoju BPSC SA.

Impuls 5 był w ubiegłym roku najczęściej wybieranym przez duże przedsiębiorstwa systemem klasy ERP w Polsce (Źródło: DiS, 2009). Z tego rozwiązania korzysta obecnie prawie 430 średnich i dużych przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych i usługowych. Zawiera m.in. aplikacje wspomagające zarządzanie kapitałem, personelem, dystrybucją transportem, produkcją, relacjami z klientami oraz obiegiem dokumentów. Zastosowanie systemu znacząco wpływa na wzrost wydajności przedsiębiorstwa i zapewnia pełny dostęp do aktualnej informacji na temat wszystkich procesów zachodzących w firmie.

Certyfikacja systemów ERP/FK/HR zapewnia:

  • możliwość bezpośredniego a równocześnie bezpiecznego połączenia w/w systemów
  • z systemem Bankowości elektronicznej i internetowej BRE Banku
  • pełną automatyzację procesów płatniczych i księgowych
  • sprawdzone działanie interfejsów potwierdzone przez BRE Bank odpowiednim certyfikatem
  • aktualizację oprogramowania w systemach Klientów jak również w systemach bankowości internetowej BRE Banku
  • krótki czas implementacji systemu

W zależności od zakresu modyfikacji systemów klasy FK/ERP/CRM/HR BRE Bank przyznaje:

  • Certyfikat BRE Partner GOLD – dla systemów, które umożliwiają generowanie zleceń płatniczych w celu ich importu do systemów bankowości elektronicznej BRE Banku oraz import  informacji zwrotnych zawierających zaksięgowane transakcje na rachunkach bankowych w formacie wyciągów MT940.
  • Certyfikat BRE Partner SILVER – dla systemów, które umożliwiają generowanie zleceń płatniczych w celu ich importu do systemów bankowości elektronicznej BRE Banku.
PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu