Kokos.pl jako pierwszy serwis pożyczkowy w Polsce udostępnił WebAPI (Aplication Programming Interface)

Użytkownicy serwisu mogą korzystać z interfejsu API, umożliwiającego komunikację oprogramowania z serwisem Kokos.pl.

Wdrożona funkcjonalność pozwoli na realizację określonego zakresu zadań, które są możliwe dzięki uzyskaniu dostępu do danych gromadzonych przez serwis Kokos.pl.

Główną zaletą rozwiązania jest łatwy dostęp do danych, które mogą być wykorzystane, po odpowiednim zinterpretowaniu, do tworzenia serwisów prezentujących wyspecjalizowane i niezależne statystyki, do przeglądania toczących się aukcji za pomocą telefonu komórkowego, czy też automatycznego pobierania i wyświetlania statystyk w innych serwisach.

Kolejnym udogodnieniem jest zastosowanie 42 różnych rodzajów zwracanych danych (XML, JSON). Pozwoli to na wykorzystanie najbardziej odpowiedniej metody pobierania danych przez odbierającego i rozładowanie ruchu w obszarze działających już programów w postaci kodu HTML.

Kokos.pl jest największym serwisem SL na naszym rynku. Operatorem Kokos.pl jest Blue Media.Dziennie w serwisie przeprowadzanych jest ponad 300 aukcji pożyczkowych. Plany na najbliższy rok to utrzymanie przez Kokosa pozycji lidera w zakresie bezpieczeństwa wśród serwisów SL oraz pozyskanie 100 tysięcy użytkowników.

Regulamin API: https://kokos.pl/files/regulamin_webapi.pdf

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu