Doradca w nauce wspinaczki górskiej

Wiosenna aura pogodowa wreszcie pozwoliła miłośnikom wspinaczki górskiej  na przeniesienie się z zamkniętych sal treningowych w plener. Wśród najczęściej wybieranych kierunków jest Jura Krakowsko-Częstochowska, okolice Krakowa, Kotlina Kłodzka oraz Jelenia Góra. Nauka doskonałej techniki wspinania wymaga oprócz intensywnych treningów także analizy swoich działań. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Firma Oregon Scientific proponuje miłośnikom górskich wypraw wodoodporną i wstrząsoodporną kamerę ATC2K, która z łatwością może być zamontowana na kask.

Każdy amator sportów ekstremalnych, w tym również wspinaczki górskiej, dąży do perfekcji. Analiza swoich działań jest niezbędnym elementem na drodze do sukcesu. Warto więc posiadać filmy nakręcone z perspektywy wspinacza umożliwiające zapis przebytej drogi oraz ocenić własne błędy. Nakręcony materiał może służyć nie tylko celom szkoleniowym ale również pozwala na podzielenie się swoja pasją z bliskimi.

„Zaskoczyla mnie niewielka waga oraz łatwość z jaką można zamontować na kasku kamerę. Po ostatniej wyprawie w skały mogliśmy obejrzeć nakręcone przez nas filmy. Nigdy tak z bliska nie byliśmy wstanie odtworzyć przebytą trasę i przeanalizować niedociągnięcia techniczne” – powiedziała Mariola Satyńska – uczestniczka sekcji wspinaczkowej

Kamerę Oregon Scientific ATC2K łatwo montuje się na kask dzięki mocowaniom oraz kauczukowym pasku, które znajdują się w komplecie. Przeglądarka może nie wspierać wyświetlania tego obrazu.Kamera Oregon Scientific ATC2K waży zaledwie 250 gramów (z bateriami) i umożliwia nagrywanie kolorowych filmów video w jednej z trzech rozdzielczości VGA (640 x 480), QVGA (320 x 240) i QQVGA (160 x 120) z prędkością 30 klatek na sekundę – nawet gdy pada deszcz. Kamera jest kompatybilna z PC i MAC i współpracuje z większością edytorów video. Wewnętrzna pamięć 32MB może być rozszerzona do 2 GB z kartą SD, co pozwala nakręcić od 3 do 5 godzin filmu (oczywiście czas nagrania zależy od rozmiaru karty i rozdzielczości filmu).

Proste zaprojektowanie przycisków umożliwia bardzo łatwą obsługę kamery Oregon Scientific ATC2K. Na produkcie znajdują się tylko trzy przyciski (ON/OFF & Enter, Movie i Menu) Wystarczy włączyć kamerę, wcisnąć przycisk Movie i nagrać swój film.  Kable USB i Audio/Video dostarczane są w opakowaniu i mogą być błyskawicznie użyte do obejrzenia filmu na telewizorze lub w komputerze. Filmy w formacie AVI są kompatybilne z systemami operacyjnymi  WIN2000/XP oraz Apple Mac X 10.3/10.4. Kiedy masz kamerę ATC2K, można zapomnieć o ładowarkach i zasilaczach. Urządzenie zasilane jest 2 bateriami typu AA, które możesz wymienić w każdej chwili. Głównym dystrybutorem marki Oregon jest w Polsce jest firma Zibi S.A (www.oregonscientific.com.pl).

Cena kamery Oregon Scintyfic ATC2K: 475 zł

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu