„Wporzo kariera” – serio, tu jest fajna praca

Praktyki i staże dla studentów w internetowej giełdzie pracy infoPraca.pl. „Wporzo kariera” to kolejna już akcja internetowej giełdy pracy infoPraca.pl, która ułatwi studentom ostatnich lat studiów oraz absolwentom wyższych uczelni  rozpoczęcie kariery zawodowej. Od roku licznie korzystają już z ofert pracy i praktyk, zamieszczanych w specjalnym dziale ”Student”, w którym opublikowano obecnie ponad 600 propozycji dla tej grupy.

Na specjalnie zaprojektowanej stronie www.infopraca.pl/wporzo zebrano propozycje praktyk i stażów w tak renomowanych firmach jak Jeronimo Martins Dystrybucja, Grupa Telekomunikacja Polska, Ceramika Paradyż i Kimberly-Clark. W ramach akcji „Wporzo kariera” można wybierać wśród ofert wakacyjnej pracy w zarządzaniu i marketingu, sprzedaży, informatyce, finansach i HR. Są także propozycje dla przyszłych prawników oraz studentów wydziałów komunikacji i logistki, kontroli jakości i BHP. Poza ofertami praktyk i stażów na stronie „Wporzo Kariera” studenci znajdą także poradnik zawierający podpowiedzi: jak napisać dobry list motywacyjny oraz jak przygotować dobre CV. Odwiedzający stronę akcji „Wporzo kariera” znajdą także wizytówki firm biorących w niej udział i pełną informację na temat sposobu zgłaszania swojej kandydatury do programu praktyk i stażów.

„Staż w firmie która jest dobrze znana w całej Polsce, mającą dobrą pozycję i duże doświadczenie w swojej branży oraz wysoką kulturę korporacyjną, to dla studenta wartościowa forma zdobycia kwalifikacji oraz szansa na skonfrontowanie wiedzy akademickiej z praktyką. Praktyki to także okazja do sprawdzenia się na różnych stanowiskach i spokojnego zastanowienia się, która ścieżka zawodowa będzie dla nas najlepsza” – mówi Beata Szilf-Nitka, Dyrektor Generalny internetowej giełdy pracy infoPraca.pl. „Dobrze zorganizowane staże i praktyki oraz właściwie przeprowadzony proces rekrutacji dają z kolei pracodawcom szansę na znalezienie utalentowanych i dobrze wykształconych pracowników.”

Jak wynika z ankiety aktywności zawodowej studentów, przeprowadzonej przez serwis infoPraca.pl pomiędzy listopadem 2008 r. a styczniem 2009 r., 52 proc. polskich studentów rozpoczyna pracę już na pierwszym roku lub jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Świadczy to nie tylko o rosnących potrzebach finansowych studentów, ale o także o tym, że już w czasie studiów wiedzą jak duże znaczenie ma różnorodne doświadczenie zawodowe.

„Dziś pracodawcy coraz częściej  zwracają uwagę na doświadczenie zawodowe kandydata do pracy niż na jego średnią ocen ze studiów” – uważa Beata Szlif- Nitka z internetowej giełdy pracy  infoPraca. „Spowolnienie gospodarcze utrudni wielu absolwentom rozpoczęcie kariery zawodowej, dlatego warto wzmocnić swoją wartość na rynku pracy o jak największą liczbę odbytych praktyk i staży”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu