STAŁA usługa serwisowa cenniejsza niż złoto

Słysząc powszechny zwrot: „usługa serwisowa” przeciętny Klient odnosi go do jednorazowej wizyty specjalisty z firmy informatycznej, wiążącej się z naprawą sprzętu lub rozwiązaniem danego zagadnienia. Takie rozumowanie jest jak najbardziej słuszne, lecz czym jest STAŁA usługa serwisowa i co zapewnia? Jakie korzyści przynosi i z czym się wiąże? – Na to pytanie niewielu zna odpowiedź.

Wiadomo jest od dawna, że stabilnie i sprawnie działający system informatyczny wraz z odpowiednio dobranymi urządzeniami stanowi podstawę działania każdej firmy. Jednak awaria sprzętu komputerowego zdarzają się zawsze, nawet w najlepiej zorganizowanej firmie stając się puntem krytycznym wewnętrznej platformy IT. Ważne jest natomiast, by wiedzieć, że wykorzystywanie systemów informatycznych nie musi wiązać się ze stale towarzyszącymi obawami o jego stan techniczny i sprawne funkcjonowanie. Zapewnienie ciągłości procesów informatycznych wymaga jedynie stałego nadzoru wykwalifikowanych specjalistów, stąd też przy braku fachowców w danej placówce, firmy korzystają ze stałych usług serwisowych/administracyjnych firm zewnętrznych. Stała usługa serwisowa obejmuje zatem kompleksową obsługę informatyczną, jak również świadczenie usług informatycznych realizowanych w ramach zlecenia.

Outsourcing serwisu zasobów IT przyczynia się zatem do obniżenia kosztów utrzymania własnego zespołu administratorów, dlatego też decyduje się na niego coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw.

Nawiązanie współprac z taka firmą wiąże się z uzyskaniem szerokiego spektrum korzyści.

Stała umowa serwisowa jest zatem cenniejsza niż złoto, a płynące z niej korzyści wymiernie wpływają na poprawę działalności firmy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu