Router WGR614L – rewolucja na rynku urządzeń sieciowych

Bezprzewodowy router WGR614L firmy NETGEAR wyprodukowano z myślą o wykorzystaniu oprogramowania typu „open source”. Oznacza to, iż aplikacje do jego obsługi można za darmo i zupełnie legalnie pobrać z Internetu.

Sieć w domu lub w firmie obsługiwana przez serwer z darmowym systemem operacyjnym stała się bardzo popularnym rozwiązaniem. Wychodząc naprzeciw rosnącym oczekiwaniom rynku urządzeń sieciowych, firma NETGEAR stworzyła bezprzewodowy router z możliwością wykorzystania oprogramowania open source’owego. Pozwala on na darmowe i całkowicie legalne pobieranie z Internetu programów, służących do jego obsługi.

Darmowe oprogramowanie do routera WGR614L można pobrać ze strony www.myopenrouter.com. Oprócz dostępnych aplikacji, użytkownicy serwisu mogą dzielić się własnymi, autorskimi rozwiązaniami programowymi. Dzięki temu stanowi on obszerną bazę wiedzy nie tylko na temat specyfikacji technicznej samego urządzenia, ale również szerokich możliwości jego zastosowania. Polecanym przez specjalistów z NETGEAR oprogramowaniem jest darmowy „software” TOMATO. Rekomendowana jest również cała gama aplikacji, służących do powiększania zasięgu działania routera – z 70 mw nawet do 250mw.

Na stronie www.myopenrouter.com znajduje się forum, na którym użytkownicy wymieniają się opiniami o produkcie, metodach jego użytkowania oraz zastosowaniu najlepszego oprogramowania, dostosowanego do konkretnych warunków. W zakładce „Shop” Internauci mogą zakupić zarówno urządzenie WGR614L, jak i inne produkty firmy NETGEAR, bezpośrednio od producenta.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu