Riverbed wraz z Microsoft rozwija wsparcie dla Windows Server 2008 R2

Riverbed Technology, firma zajmująca się poprawą wydajności infrastruktury IT, ogłosiła dziś zacieśnienie swojej współpracy z Microsoft. Ma ona na celu zapewnić przedsiębiorstwom z terenowymi pracownikami i oddziałami możliwie najlepszą możliwą wydajność aplikacji i usług opartych na Microsoft oraz w celu uproszczenia ich infrastruktury IT. Obecnie, klienci mogą uruchamiać na platformie Services Platform (RSP) system Microsoft Windows Server 2003 i Windows Server 2008, w tym usługi dla oddziałów, takie jak system nazw domenowych (DNS), protokół dynamicznego konfigurowania węzłów (DHCP), Active Directory, Windows streaming i usługi drukowania.  Naturalnym następnym krokiem jest umożliwienie rozmieszczenia na Platformie Usług Riverbed (RSP) najnowszego systemu Windows Server 2008 R2.

„Współpraca pomiędzy Riverbed i Microsoft cały czas się rozwija. To partnerstwo daje nam możliwość innowacyjnych działań i dostarczania naszym klientom rozwiązań, które przyśpieszą wydajność posiadanego przez nich środowiska Microsoft”, powiedział Julius Sinkevicius, dyrektor Windows Server Marketing w Microsoft. „Wsparcie Riverbed ma kluczowe znaczenie dla sukcesu naszej strategii produktów dla oddziałów firm. Obu stronom zależy na dostarczaniu klientom kompleksowej oferty optymalizacji sieci WAN poprzez oferowanie uzupełniających się rozwiązań.”

Microsoft wprowadził funkcję, BranchCache, która ma użytkownikom Windows 7 poprawić szybkość dostępu do plików oraz wydajność korzystania z aplikacji webowych hostowanych na Windows Server 2008 R2 poprzez WAN. Riverbed umożliwia obecnie rozmieszczenie na platformie RSP na urządzeniach Steelhead® systemu Windows Server 2003 i Windows Server 2008. Klienci rozlokowują system Windows Server na RSP z zamierzeniem konsolidacji usług w oddziale oraz w celu dalszego obniżenia kosztów. Obejmuje to system nazw domenowych (DNS), protokół dynamicznego konfigurowania węzłów (DHCP), Active Directory, Windows streaming i usługi drukowania. Wraz z wejściem Windows Server 2008 R2 na rynek będzie dostępna możliwość instalowania go na platformie RSP a także klienci będą mogli wykorzystać możliwości nowej funkcji BranchCache.

„Wraz z przejściem na  nadchodzące Windows 7, przedsiębiorstwa będą mogły znaleźć rozpocząć korzystanie z BranchCache na platformie Steelhead, ” powiedział Zeus Kerravala, wiceprezes Yankee Group.” Jest oczywiste, że Riverbed podjął się współpracy z Microsoft by wypracować szeroką wizję i dogłębną integrację technologii, z której skorzystają ich wspólni klienci. Obrana strategia pokazuje, że Riverbed nadal jest liderem rynku i technologii w sektorze optymalizacji WAN.”

„Efektem naszej bliskiej współpracy z Microsoft jest integracja technologii w ramach programu POLP (Protocol Optimization Licensing Program) i integracja Windows Server na RSP. Obsługa najnowszych innowacji z Microsoft jest więc dla nas naturalnym krokiem w ramach partnerstwa.” powiedział John Martin wiceprezes ds. zarządzania produktem w Riverbed. „Współpracując z Microsoft udało nam się rozwinąć  naszą kluczową ofertę skierowaną do klientów – oferowanie najlepszej akceleracji dla jak największej liczby aplikacji. Połączona oferta Riverbed i Microsoft daje spójne środowisko IT dla firm posiadających oddziały.

RSP (Riverbed Service Platform) jest zwirtualizowaną platformą usług, która pozwala klientom wdrożyć najlepsze w swojej klasie usługi brzegowe. Wcześniej tego rodzaju usługi wymagały dedykowanych serwerów jako wirtualnych urządzeń. Obecnie klienci mogą wdrożyć te wirtualne usługi bezpośrednio na urządzeniach Steelhead, minimalizując obciążenie infrastruktury w oddziale i redukując przy tym koszty operacyjne.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu