Mariusz Ziomecki redaktorem naczelnym Redakcji.pl

Mariusz Ziomecki objął w maju stanowisko redaktora naczelnego serwisu Redakcja.pl wydawanego przez Axel Springer Polska. Zastąpił on na tym stanowisku Jana Wróbla, który nadal pozostanie publicystą serwisu.

Redakcja.pl powstała w listopadzie ubiegłego roku jako internetowa platforma prezentująca opinie, komentarze i analizy kilkudziesięciu znanych polskich dziennikarzy i publicystów, m.in. Piotra Bratkowskiego, Cezarego Michalskiego, Piotra Zaremby, Jakuba Kumocha i Jerzego Jachowicza. Formuła Redakcji.pl jest otwarta – każdy zarejestrowany użytkownik może założyć w serwisie swój własny blog. Redakcja.pl notuje ponad 50 tys. użytkowników miesięcznie* (dane: Megapanel).

„To nie było wrogie przejęcie – mówi Mariusz Ziomecki. – Janek Wróbel stworzył kapitalną wspólną przestrzeń dla zawodowych dziennikarzy i internetowych blogerów z publicystyczną pasją. Wchodząc z pokorą w rolę redaktora naczelnego, chcę nadal rozwijać serwis i przyciągać do niego najlepsze pióra”.

Mariusz Ziomecki jest doświadczonym dziennikarzem i redaktorem. W ostatnich latach kierował redakcjami w takich mediach jak „Super Express”, „Przekrój” i Superstacja. Od września 2008 r. pracował w Telewizji Polsat jako wydawca programu „Konfrontacje”.

*real users, dane: Megapanel PBI/Gemius, XII 2008 – II 2009

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu