Kobiety z domu do polityki

Kobiety w Polsce nie mają równych praw i nie mają równych szans i możliwości. Ich równouprawnienie to jeden z najważniejszych celów naszej demokracji – mówi w rozmowie z dziennikiem „Metro” prof. Magdalena Środa, etyk i feministka Wywiad ukazał się w ramach debaty  dziennika ”Metro”, w której redakcja wspólnie z czytelnikami wybiera najważniejsze cele dla Polski na następne 20 lat.

”Jeśli dziś w parlamencie jest 80 proc. mężczyzn, to ich zainteresowania i potrzeby tworzą priorytety polityczne. Jak mężczyźni grają w piłkę nożną, to problem Euro 2012 jest politycznym problemem nr 1 do rozwiązania” – mówi Magdalena Środa.

”Jak najszybciej trzeba wprowadzić kwoty i parytety w polityce” -czytamy w  rozmowie dziennika Metro z profesor Magdaleną Środą –  ”Polityki społecznej nie traktuje się u nas, jako inwestycji, lecz jako wymuszoną działalność charytatywną. Gdyby w parlamencie było 50 – 60 proc. kobiet, sytuacja wyglądałaby inaczej.”

Co powinno być najważniejszym celem dla Polski na kolejne 20 lat? Co trzeba zrobić, byśmy dobrze się czuli w naszym kraju i mówili o nim z dumą? Jak nie zaprzepaścić szans, które dało nam pierwsze 20-lecie wolnej Polski? Dziennik  „Metro” zaprasza do debaty czytelników oraz ekspertów.

Pełny tekst wywiadu znaleźć można pod adresem:

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,6622726,Kobiety_w_Polsce_nie_maja_rownych_praw.html

Wszystkie artykuły związane z akcją ”E-głosowanie w Polsce” znajdują się na stronie:

http://www.emetro.pl/emetro/8,88046,6611261.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu