Forma wyprzedza przyszłość – arena europejskiego designu w Poznaniu

Już za dwa tygodnie Poznań zamieni się w arenę europejskiego designu. W dniach od 3 do 6 czerwca 2009 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich swoją premierę świętować będzie arena DESIGN – nowe cykliczne wydarzenie dedykowane tematyce projektowania, wzornictwa przemysłowego i architektury.

Nie lada gratką dla wszystkich zainteresowanych zagadnieniami współczesnego wzornictwa będą przede wszystkim wystawy i prezentacje przykładów wysokiej klasy designu w wykonaniu uznanych projektantów oraz najlepszych studentów wzornictwa z czołowych uczelni o profilu artystycznym i technicznym. Bardzo ciekawe ekspozycje przygotowały Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz innowacyjny szwedzki klaster Möbelriket, skupiający projektantów i producentów mebli wspólnie realizujących idee tzw. zrównoważonego designu.

W programie wydarzenia znalazły się ponadto prelekcje oraz dyskusje panelowe z udziałem znamienitych gości. O powodach, dla których warto inwestować w design, teoretycznych i praktycznych aspektach współpracy pomiędzy projektantem a przedsiębiorcą, zagadnieniach związanych z edukacją na kierunkach wzorniczych, a także o blaskach i cieniach kariery początkującego projektanta dyskutować będą wybitni designerzy, producenci, przedstawiciele uczelni oraz instytucji wspierających rozwój wzornictwa przemysłowego z Polski i innych krajów europejskich.

Gwiazdami tegorocznej edycji arena DESIGN będą dwaj światowej sławy projektanci niemieccy: Manfred Dorn (Phoenix Design) i Tassilo von Grolman (Tassilo von Grolman GmbH). Goście specjalni wygłoszą autorskie prelekcje oraz zasiądą w jury drugiego etapu konkursu TOP DESIGN award 2009, którego rozstrzygnięcie stanowi kolejny ważny punkt programu wydarzenia arena DESIGN. Na specjalnie przygotowanej wystawie będzie można również obejrzeć świetne prace z bogatego dorobku Tassilo von Grolmana.

Dodatkowo, w ramach akcji miasto żyje designem, poznańskie firmy, uczelnie i władze samorządowe przygotowały ciekawy program wystaw oraz warsztatów odbywających się poza terenem Targów. Wszystko po to, by w dniach od 3 do 6 czerwca cały Poznań oddychał designem, a wielość atrakcji i różnorodność doznań stały się cennym źródłem inspiracji dla przybyłych tu projektantów, architektów oraz wszystkich pasjonatów designu.

Program arena DESIGN to także praktyczne kompendium wiedzy o szansach, zagrożeniach i przyjętych modelach współpracy przy opracowywaniu i wdrażaniu do produkcji wzorów przemysłowych – czyli wszystko to, co o biznesowych aspektach wzornictwa wiedzieć powinni projektanci i przedsiębiorcy podejmujący współpracę.

arena DESIGN odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki. Partnerami wydarzenia są Urząd Marszałkowki Województwa Wielkopolskiego oraz Urząd Miasta Poznania.

arena DESIGN towarzyszy największym targom mebli i wyposażenia wnętrz w Europie Środkowo-Wschodniej, tj. równoległym edycjom targów MEBLE, BIURO, HOME DECOR oraz BUDMA INTERIOR.

Więcej informacji o programie: www.arenadesign.pl

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu