Widzew Łódź wybrany Ikoną Łodzi

Widzew Łódź został wybrany Ikoną Łodzi w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Wyborczą. Klub piłkarski – obok ulicy Piotrkowskiej – został uznany za najbardziej charakterystyczny symbol miasta. W gronie laureatów konkursu znalazły się także Manufaktura, Księży Młyn i Szkoła Filmowa.

– Wyniki wyniki konkursu potwierdzają, że Widzew jest uważany za wizytówkę miasta i że właśnie z naszym klubem chcą się identyfikować miłośnicy Łodzi. Cieszymy się, że głosujący uznali, że spośród wielu znaczących osób, miejsc i symboli wyróżniających miasto – często na stałe wpisanych w historię kraju – to właśnie nasz klub zasługuje na miano Ikony Łodzi – komentuje Marcin Animucki, prezes zarządu KS Widzew Łódź S.A.

Laureaci konkursu – Ikony Łodzi – zostali wybrani w plebiscycie Gazety Wyborczej. Przebiegał on dwuetapowo: początkowo jury wyłoniło 20 najbardziej charakterystycznych dla Łodzi symboli spośród ponad 100 zgłoszonych przez czytelników.

Ci następnie – w trwającym blisko miesiąc głosowaniu – wybrali 5 najważniejszych, zasługujących na miano Ikony Łodzi.

O tytuł Ikony Łodzi w drugiej turze plebiscytu konkurowały tak charakterystyczne symbole miasta jak: Beczki Grohmana, Biała Fabryka, Zbigniew Boniek, Plus Camerimage, Marek Edelman, Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński, Księży Młyn, Cool Kids of Death, Łódzki Klub Sportowy, Manufaktura, O.S.T.R., Grupa artystyczna Łódź Kaliska, Pałac Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, Parada Wolności, Ulica Piotrkowska, Artur Rubinstein, Łódzka Szkoła Filmowa, Julian Tuwim, Widzew Łódź i Ziemia Obiecana.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu