TuneUp Utilities 2009

Nowa, bardziej wszechstronna wersja sprawdzonego i przetestowanego programu do optymalizacji, staje się liderem rynku dzięki inteligentnym i indywidualnym rozwiązaniom.

Nowa wersja TuneUp Utilities jest dla użytkowników Windows, zarówno początkujących, jak i doświadczonych, potężnym narzędziem optymalizacji systemu. W odróżnieniu od konwencjonalnych narzędzi do tuningu, TuneUp Utilities 2009 nie realizuje standardowej, statycznej optymalizacji, ale indywidualnie analizuje konfigurację komputera i na podstawie wymagań określonych przez użytkownika podpowiada najlepsze metody jej przeprowadzenia. Dzięki temu TuneUp Utilities 2009 umożliwia każdemu użytkownikowi wykonanie selektywnej optymalizacji komputera, która w przeciwnym razie byłaby możliwa tylko przy dużym nakładzie pracy i szerokiej wiedzy technicznej. Również serwisanci komputerów skorzystają z zaawansowanych narzędzi, dzięki którym mogą szybko i dokładnie wykonywać rutynowe zadania, a także czerpać z bogatej wiedzy i know-how ekspertów zawartej w programie.

Działanie programu TuneUp Utilities 2009 obejmuje wszystkie istotne zagadnienia optymalizacji komputera PC: poczynając od przyśpieszania dostępu do dysku twardego oraz oczyszczania systemu z niepotrzebnych już danych i wpisów w rejestrze, po korygowanie błędnych ustawień systemu. Programiści, opracowując nową wersję, skoncentrowali się w szczególności na bezproblemowym dla użytkownika wykonywaniu optymalizacji i jednoczesnym zachowaniu kontroli nad wszystkimi interwencjami w systemie. Program zawiera objaśnienia każdej czynności i nie dokonuje samodzielnie żadnych zmian w systemie.

Na podstawie indywidualnej analizy komputera i po uwzględnieniu parametrów konfiguracyjnych wprowadzonych przez użytkownika, TuneUp Utilities 2009 proponuje tylko takie rozwiązania optymalizacji, które są praktyczne i bezpieczne dla systemu. Wykrywane i naprawiane są nawet błędne ustawienia wynikające z przesadnego tuningu przy użyciu narzędzi innych producentów lub powstałe wskutek ręcznych modyfikacji.

Dostęp do wszystkich informacji na nowej Stronie głównej

Centrum programu TuneUp Utilities 2009 jest nowa Strona główna. Wyświetla ona informacje o stanie wszystkich istotnych obszarów systemu oraz wskazuje problemy i możliwości poprawy wydajności. Użytkownik może uruchomić indywidualnie zdefiniowane zadania optymalizacji bezpośrednio ze Strony głównej.

Selektywna optymalizacja za pomocą TuneUp Speed Optimizer

Nowa funkcja TuneUp Speed Optimizer przeprowadza analizę ustawień systemu operacyjnego, zainstalowanych programów, sprzętu i wzorców postępowania użytkownika. Na podstawie tej analizy program określa możliwość indywidualnej optymalizacji komputera. Funkcja „Szybka Optymalizacja” wyświetla listę czynności związanych z optymalizacją wydajności systemu, które mogą zostać bezpiecznie podjęte bez ograniczania funkcjonalności komputera. Użytkownik może wykonać wszystkie zalecenia za pomocą jednego kliknięcia myszą lub wybrać tylko niektóre z nich. Funkcja „Doradca Wydajności” oferuje sugestie dalszego podnoszenia wydajności systemu. Czynności oraz ich efekty są wyjaśnione w zrozumiały i przejrzysty sposób. Możliwość samodzielnego wyboru opcji przez użytkownika sprawia, że optymalizacja przestaje być procesem statycznym i mało precyzyjnym, a przez to nieskutecznym lub nazbyt ingerującym w system. Tak dzieje się najczęściej w przypadku optymalizacji komputera przeprowadzanej w identyczny sposób dla wszystkich użytkowników.

TuneUp Uninstall Manager

Funkcja TuneUp Uninstall Manager została całkowicie przeprojektowana. Wszystkie zainstalowane programy są nie tylko szybciej wyświetlane, ale również grupowane według rozmiaru, daty ostatniego uruchomienia lub daty instalacji. Narzędzie podaje informacje o wzorcu wykorzystania poszczególnych zainstalowanych programów ułatwiając podjęcie decyzji o tym, które programy mogą być deinstalowane. Programy można szybko i prosto usuwać bezpośrednio z tego ekranu.

TuneUp StartUp Manager

Rozszerzona funkcja TuneUp Startup Manager jest bardzo pomocna w czasie podnoszenia wydajności. Automatycznie wskazuje, które programy są uruchamiane przy starcie systemu, a korzystając z nieustannie aktualizowanej bazy danych TuneUp podaje dodatkowe, pomocne informacje na temat tych programów.

W przejrzysty sposób określa zalecenia co do konieczności posiadania określonych programów. Optymalizacja programów uruchamianych przy starcie systemu przyczynia się do znacznego przyspieszenia jego rozruchu. Dodatkowo funkcja TuneUp Startup Manager jest zintegrowana z nową Stroną główną, za pośrednictwem której informuje użytkownika o nowych programach dodanych do autostartu.

Nowoczesny wygląd dzięki funkcji TuneUp Styler

Indywidualiści pokochają nową funkcję TuneUp Styler. Oprócz możliwości dostosowywania symboli, stylu wizualnego oraz ekranu startowego czy ekranu logowania, TuneUp Utilities 2009 umożliwia zamianę logo startowego systemu Windows Vista, które pojawia się pomiędzy ekranem startowym a ekranem logowania. Oferuje użytkownikowi możliwość tworzenia własnych logo startowych lub pobrania animacji ze strony internetowej TuneUp. Nowa wersja posiada nawet opcję zaprojektowania własnego ekranu logowania w systemie Vista.

Obsługiwane wersje systemu Windows

Program obsługuje system Windows XP i Windows Vista (wersje 32- i 64-bitowe) i automatycznie dostosowuje własne funkcje do danej wersji systemu. Stanowi to gwarancję, że obecni użytkownicy Windows XP w momencie migracji do wersji Windows Vista będą mogli korzystać z programu bez ograniczeń funkcjonalnych lub konieczności zakupu aktualizacji.

Cena i dostępność

Program TuneUp Utilities 2009 można pobrać ze strony internetowej www.tuneup.pl lub nabyć w punktach sprzedaży detalicznej w Polsce po promocyjnej, rekomendowanej cenie 29,95 €. Uaktualnienie dla użytkowników poprzedniej wersji programu kosztuje 19,95 €. Ponadto można pobrać 30-dniową bezpłatną wersję próbną.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu