Telefonia bezprzewodowa dla małych i średnich przedsiębiorstw teraz łatwiejsza i tańsza niż kiedykolwiek wcześniej

Firma Polycom, Inc. [Nasdaq: PLCM], światowy lider w dziedzinie technologii telepresence oraz komunikacji audiowizualnej, wprowadziła rozwiązanie zwane „bezprzewodowym biurem” (Wireless-Office-In-A-Box), umożliwiające małym i średnim przedsiębiorstwom wdrażanie bezprzewodowych usług głosowych w bardziej oszczędny sposób niż kiedykolwiek wcześniej. Rozwiązanie składa się z trzech udoskonalonych bezprzewodowych aparatów cyfrowych typu DECT o nazwie KIRK® 2010 oraz serwera bezprzewodowego o nazwie KIRK® Wireless Server (KWS) 300. Oferując w przystępnej cenie proste w implementacji rozwiązanie bezprzewodowe, Polycom pomaga klientom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw wykorzystywać zalety bezprzewodowych usług głosowych bez żadnych dodatkowych kosztów i bez konieczności spełnienia skomplikowanych wymagań w zakresie zarządzania i administracji.

„Z uwagi na fakt, że tanie aparaty telefoniczne wchodzą na rynek, obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na rozwiązania typu DECT wśród małych i średnich przedsiębiorstw,” powiedział Peter Hale, starszy analityk. “Wprowadzając rozwiązanie jakim jest bezprzewodowe biuro KIRK, firma Polycom oferuje system wysokiej jakości, który jest prosty w implementacji, ma konkurencyjną cenę i został opracowany specjalnie z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach.”

Nowo wprowadzony telefon KIRK 2010 to lśniący, lekki, prosty w użyciu aparat oferujący czas rozmów 12 godzin oraz czas czuwania 150 godzin. Najnowszy członek rodziny telefonów KIRK, model 2010 umożliwia pracownikom małych i średnich przedsiębiorstw poruszanie się w obrębie biura i pozostawanie w stałym kontakcie z klientami i współpracownikami. Posiada wbudowany mikrofon i głośnik, funkcję identyfikacji dzwoniącego, licznik czasu połączeń, książkę adresową na 40 wpisów, jak również zestaw słuchawkowy i możliwość obsługi menu w 13 językach.

Rozwiązanie obejmuje również KWS 300, system telefonii bezprzewodowej oparty na protokole SIP, idealny dla mniejszych przedsiębiorstw. KWS 300 jest systemem typu single-cell, który może obsługiwać do 12 aparatów telefonicznych i do czterech jednoczesnych połączeń. W celu rozszerzenia obszaru pokrycia, do systemu można dodać maksymalnie sześć przekaźników KIRK.

“Pragniemy spełniać potrzeby każdej grupy klientów w zakresie telefonii bezprzewodowej, dlatego rozumiemy, że jeden rozmiar nie pasuje wszystkim,” powiedział Sten Dyrmose, dyrektor działu rozwiązań DECT w firmie Polycom. “W obszarze małych i średnich przedsiębiorstw, zidentyfikowaliśmy zapotrzebowanie na efektywny system, który jest prosty w implementacji, ma konkurencyjną cenę i został opracowany z myślą o potrzebach niewielkich firm. „Bezprzewodowe biuro” może być dopasowane do każdego klienta, w taki sposób, aby nie musiał on płacić za większą ilość funkcji niż potrzebuje.”

Współpraca z innymi urządzeniami

Serwery bezprzewodowe KIRK mają możliwość pełnej współpracy ze wszystkimi telefonami bezprzewodowymi z grupy KIRK. Ponadto, serwery bezprzewodowe KIRK współpracują z innymi systemami IP PBX w tym: BroadSoft, Cisco, Digium, Innovaphone, Nortel, jak również Objectworld. Aby uzyskać więcej informacji na temat integracji z PBX, kliknij tutaj.

Ceny i dostępność

Systemy „biura bezprzewodowego” KIRK są dostępne na świecie w sieci autoryzowanych partnerów Polycom. Podstawowy zestaw „biura bezprzewodowego” obejmuje trzy aparaty telefoniczne KIRK 2010 oraz serwer KWS 300. Sugerowana cena detaliczna systemu: 575EUR.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu