,,PR w kryzysie, kryzys w PR-e” – konferencja samorządowa w Kraśniku

Już w dniach 3-5 czerwca Kraśnik po raz kolejny stanie się miejscem spotkania samorządowców, praktyków i teoretyków zajmujących się public relations oraz wszystkich zainteresowanych współczesną komunikacją społeczną w samorządzie. W tych dniach odbędzie się VI Ogólnopolska Konferencja ,,Public Relations i komunikacja społeczna w samorządzie”. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem ,,PR w kryzysie, kryzys w PR-e”.

Konferencja o komunikacji w samorządzie odbywająca się w Kraśniku jest już tradycją i na stałe zagościła w kalendarzu osób zainteresowanych PR-em w Polsce. W tym roku na spotkaniu pojawią się m.in. dr Włodzimierz Głodowski oraz dr Wojciech Jabłoński z Instytutu Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, ale również Wiesław Gałązka z Uniwersytetu Wrocławskiego i Wojciech Budzyński ze Szkoły Głównej Handlowej. Poza tym wystąpią praktycy: Piotr Lignar, Urszula Podraza, Marek Skała, Adam Nowak i Łukasz Jakubiak.

Podczas tegorocznej konferencji omówione zostaną między innymi tematy związane z komunikacją w czasach kryzysu i kreowania wizerunku w trudnych czasach. Poruszone zostanie również zagadnienie kryzysu w polskiej branży PR i postępującego procesu polegającego na utożsamianiu terminu public relations z propagandą i kłamstwem.  Jedno z wystąpień będzie zaś poświęcone nowoczesnym technologiom web 2.0, które mogą być wykorzystywane w służbie PR-u samorządowego.

– Public Relations to nie jest kostyczna, klasyczna nauka. Mamy do czynienia z dziedziną żywą i rozwijającą się. Dlatego warto śledzić trendy komunikacyjne, które pojawiają się w PR-e – mówi dr Włodzimierz Głodowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Wtóruje mu Wojciech Jabłoński: – Naprawdę warto rozmawiać o współczesnej komunikacji społecznej, ponieważ wokół terminu spin doctoringu i ogólnie PR-u narosło wiele nieporozumień. Świetną okazją do takiej rozmowy jest Konferencja w Kraśniku, na którą serdecznie zapraszam – mówi Jabłoński.

Organizatorami Konferencji są: Związek Miast Polskich, Urząd Miasta Kraśnik oraz Centrum Współpracy Polsko-Ukraińskiej w Kraśniku. Obsługą medialną wydarzenia zajęła się Agencja PRactions – Zespół Adwokatów Medialnych.

Konferencja jest bezpłatna. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Pod adresem: http://www.youtube.com/user/KrasnikPR znajduje się film promujący konferencję.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu