Oprogramowanie Canon Therefore™ 2009 zapewnia większą wydajność pracy oraz oszczędność kosztów

Canon Europe wprowadził do sprzedaży Therefore™ 2009 – najnowsze oprogramowanie do zarządzania dokumentami, przeznaczone zarówno dla małych i średnich firm, jak i dużych korporacji oraz organizacji z sektora publicznego. Firma Therefore™ Corporation (do marca 2009 roku funkcjonująca pod nazwą ADOS Corporation) opracowała nowe rozwiązanie jako aktualizację aplikacji ADOS v6.2.

Nowa edycja oferuje ulepszony graficzny interfejs użytkownika, który zapewnia bardziej intuicyjną pracę. Ważnym elementem systemu jest konektor do urządzeń wielofunkcyjnych Canon, umożliwiający obsługę procesu archiwizacji skanowanych dokumentów bezpośrednio z poziomu ekranu dotykowego urządzenia Canon. Użytkownik skanując dokumenty, może wybierać wyświetlone na ekranie kategorie archiwum i wypełniać odpowiednie pola indeksowe.

Rozwiązanie Therefore™ 2009 – dostępne w edycjach Personal, Workgroup i Business – umożliwia podniesienie wydajności i redukcję kosztów związanych z procesem zarządzaniem dokumentami, pozwalając użytkownikom na szybkie i bezpieczne przechwytywanie, archiwizowanie, przeszukiwanie oraz pobieranie informacji. Pozwala również zdefiniować politykę przechowywania danych i oferuje ustawienia, które umożliwiają dostosowanie rozwiązania do obowiązujących przepisów prawnych. Dzięki temu dokumenty nie są przechowywane dłużej, niż jest to wymagane. W celu zabezpieczenia informacji kluczowych dla funkcjonowania firmy, administratorzy mogą zdefiniować odpowiednie poziomy uprawnień do przechowywanych w systemie elektronicznym dokumentów i jednocześnie monitorować, kto otwiera i aktualizuje poszczególne pliki.

Podstawowa edycja oprogramowania Therefore™ 2009 – Personal – jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych lub małych firm i można ją łatwo zamienić na bardziej zaawansowaną wersję. Edycja Workgroup, stworzona dla grup liczących od pięciu do dziesięciu pracowników, pozwala przechwytywać, organizować i pobierać ustrukturyzowane informacje, takie jak faktury i kontrakty, oraz łatwo udostępniać je w ramach firmy. Obejmuje ona również moduł Therefore™ Web Client, który pozwala użytkownikom bezpiecznie przeglądać pliki przez Internet. Edycja Business jest przeznaczona dla większych firm lub użytkowników, którzy potrzebują funkcji zarządzania obiegiem roboczym. Pozwala ona klientom automatyzować określone procesy biznesowe za pomocą zintegrowanego narzędzia Workflow, które eliminuje typowe ręczne obiegi robocze, co przekłada się na redukcję kosztów, ograniczenie liczby błędów i większą wydajność pracy.

„Według ostatnich badań pracownicy poświęcają ponad cztery godziny tygodniowo na poszukiwanie informacji – jest to znacznym obciążeniem finansowym dla firmy. Dyrektorzy biznesowi wiedzą, jak ważne jest zwiększenie wydajności pracy ich personelu. Rozwiązanie Therefore™ 2009 przyspiesza proces uzyskiwania dostępu i współdzielenia informacji, usprawniając obiegi robocze i zwiększając produktywność w biurze” – powiedział Adam Gillbe, dyrektor ds. marketingu rozwiązań biurowych w Canon Europe.

Therefore™ 2009 umożliwia przeglądanie ponad 250 typów plików bez potrzeby kupowania i instalowania oprogramowania firm trzecich. Dostęp do Therefore™ przez sieć WWW jest elastycznym rozwiązaniem dla osób pracujących w domu oraz tych, którzy muszą szybko oceniać i zatwierdzać dokumenty. Oprogramowanie jest również zgodne z systemami Microsoft Exchange oraz IBM Lotus Notes i umożliwia automatyczne zapisywanie wiadomości e-mail w centralnym repozytorium.

Rozwiązanie Therefore™ 2009 jest dostępne w Europie od 1 maja 2009 roku.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu