Przejdź do treści

Od 13 maja iPhone’a 3G kupisz online – Apple zdecydowało się na sprzedaż modelu 3G w internecie

Prawie rok zajęło, zanim Apple zdecydowało się na sprzedaż modelu 3G przez internet. Apple, w wyniku bardzo dużej ilości petycji napływających z każdego zakątka Stanów Zjednoczonych zdecydowała się uruchomić sprzedaż wysyłkową swojego sztandarowego już – iPhone’a 3G.

Walka o możliwość zakupu urządzenia poprzez internetowy sklep Apple trwała praktycznie od początku jego sprzedaży, czyli od lipca 2008 roku.

Dotychczas jedyną (legalną) metodą nabycia iPhone’a 3G w USA był bezpośredni zakup w autoryzowanym punkcie sprzedaży produktów firmy Apple lub współpracującej z firmą sieci telefonii komórkowej –  AT&T.

We wrześniu 2008 Apple umożliwiło potencjalnym klientom opcję rezerwacji urządzenia, jednak nadal by odebrać telefon należało się udać do sklepu firmowego, aczkolwiek zdarzały się przypadki, że osobom które dokonały rezerwacji nie udało się sfinalizować transakcji z powodu braku dostępności iPhone’a 3G w sklepie.

W wyniku coraz większej ilości negatywnych opinii pojawiających się w Internecie, firma w końcu zdecydowała się pójść na rękę swoim klientom i wraz z dniem 13.05.2009 wprowadziła w życie możliwość zakupu iPhone’a 3G bez konieczności wychodzenia z domu.

Zakupione urządzenie będzie dostarczone na wskazany przez nabywcę adres przez firmę kurierską. Decyzja ta pokazuje jak duży wpływ na politykę nawet tak wielkiej firmy jak Apple może mieć głos potencjalnego klienta.

Więcej informacji i newsów o Apple czytaj na pobierz.pl – vortalu technologicznym prowadzonym przez krakowską firmę NETSTEL Software