Grand Prix „Najlepszy pracodawca” dla polskiej filii Boiron

Polska filia Boiron została laureatem tegorocznej nagrody Grand Prix Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej (CCIFP) w kategorii „Najlepszy pracodawca”. Ogłoszenie laureatów konkursu miało miejsce w piątek 8 maja, podczas uroczystej Gali zorganizowanej z okazji 15-lecia CCIFP.

Boiron jest francuską firmą farmaceutyczną, światowym liderem w produkcji leków homeopatycznych, obecną w Polsce od 15 lat.

Nagrody CCIFP przyznawane są od ubiegłego roku w trzech kategoriach: „Najlepsze wyniki”, „Najlepszy pracodawca”
i „Zrównoważony rozwój”, a laureatów wyłania jury składające się z niezależnych ekspertów, wywodzących się z międzynarodowych środowisk ekonomicznych.

Celem konkursu „Najlepszy Pracodawca” jest promowanie inicjatyw w zakresie skutecznego i odpowiedzialnego zarządzania zasobami ludzkimi, które przyczynia się do realizowania celów stawianych sobie przez firmę i równocześnie do rozwoju osobistego i zawodowego pracowników. Wśród firm nominowanych do nagrody w tej kategorii znalazły się także Eurobank, Sodexo i SII.

„Opracowane i wdrażane przez Boiron programy szkoleń i rozwoju są odpowiedzią na potrzeby pracowników wyrażane w rozmowach rocznych, analizach potrzeb szkoleniowych oraz w badaniach satysfakcji.” – podkreśla Jacek Sroczyński, Prezes Boiron w Polsce. I dodaje: „Nagroda Grand Prix „Najlepszy Pracodawca” jest wyrazem uznania dla firmy wdrażającej nowoczesne metody zarządzania zasobami ludzkimi, jednocześnie pielęgnującej tradycje i wartości firmy rodzinnej, z której się wywodzi.”

Boiron jest francuską firmą farmaceutyczną, światowym liderem w produkcji leków homeopatycznych. Założona w 1932 roku, inicjuje i rozwija badania farmakologiczne i kliniczne leków oraz propaguje homeopatię jako integralną dziedzinę medycyny opartą na doświadczeniu klinicznym. Leki Boiron są sprzedawane w 80 krajach świata. Najbardziej znane w Polsce produkty lecznicze to: Oscillococcinum, Stodal, Drosetux, Homeovox i Homeoptic.

W Polsce firma utworzyła swój oddział w 1994 roku. Obecnie zatrudnia 66 pracowników. Leki Boiron wielokrotnie były nagradzane w konkursach konsumenckich. W 2008 roku czytelnicy „Readers Digest” wskazali Boiron jako „Markę godną zaufania” a lek Homeovox otrzymał godło „To jest to”, przyznawane przez Grupę Media Partner produktom najlepiej postrzeganym przez konsumentów. W tym roku leki Oscillococcinum i Drosetux zostały wyróżnione nagrodą zaufania klientów „Złoty Otis”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu