Dziennik Metro – wywiad z ministrem Michałem Bonim, dotyczący wyzwań, jakie stoją przed Polską

W dzisiejszym wydaniu dziennika ”Metro” ukazał się wywiad z Ministrem Michałem Bonim, dotyczący wyzwań, jakie stoją przed Polską. Wywiad ukazał się w ramach akcji dziennika ”Polska 2029”, w której redakcja wspólnie z czytelnikami wybiera najważniejsze cele dla Polski na następne 20 lat.

– Jesteśmy liderami w regionie. Dużo osiągnęliśmy dzięki naszej  kreatywności i przedsiębiorczości – mówi dziennikowi  ”Metra” Michał Boni,  szef doradców premiera i twórca „Raportu o Kapitale Intelektualnym Polski”. Od 1989 r. „żyjemy w kompletnie innym kraju. Mamy swobodę, wyjeżdżamy za granicę, uczymy się, inwestujemy pieniądze. Od 2005 r. powstało 1,5 mln nowych miejsc pracy.  Wzrosła też aż 16 wartość pensji Polaków!” Ale nad zmianami, zwłaszcza nad naszą mentalnością, ciągletrzeba pracować- uważa minister Boni.

Co powinno być najważniejszym celem dla Polski na kolejne 20 lat? Co trzeba zrobić, byśmy dobrze się czuli w naszym kraju i mówili o nim z dumą? Jak nie zaprzepaścić szans, które dało nam pierwsze 20-lecie wolnej Polski? „Metro” zaprasza do debaty czytelników oraz ekspertów.

Pełny tekst wywiadu można znaleźć pod adresem oraz inne artykuły dotyczące akcji ”Polska 2029” znaleźć można pod adresem

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6617831,Jaka_Polska_za_20_lat__Stac_nas_najwyzsze_cele.html

Wszystkie artykuły związane z akcją znajdują się na stronie http://www.emetro.pl/emetro/8,88046,6611261.html

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu