Apple bez założyciela

Steve Jobs nie będzie obecny na tegorocznej Międzynarodowej Konferencji Developerskiej (WWDC).

Portal pobierz.pl zaprasza na światowy zlot miłośników firmy Apple. Tak w skrócie można nazwać Międzynarodową Konferencję Developerską (Worldwide Developers Conference, w skrócie WWDC), która odbędzie się 8 czerwca 2009 roku w San Francisco. Będzie to nie lada wyzwanie dla Apple, na konferencji najbardziej znaną twarz firmy zastąpi bowiem Phil Schiller, nieobecność Jobsa tłumaczona jest stanem zdrowia.

Najbardziej oczekiwane wydarzenia Konferencji to prezentacje dwóch nowych produktów: iPhona 3G z systemem OS 3.0 oraz systemu operacyjnego Mac OS X „Snow Leopard”.

Podczas 4 dni w centrum konferencyjnym Moscone w San Francisco odbywać się będą różne warsztaty i laboratoria, podczas których wszyscy miłośnicy komputerów i oprogramowania firmy Apple (ogólnie wszystkiego z logiem Jabłuszka) będą wymieniać się uwagami i nowymi pomysłami na temat produktów Apple.

Najważniejszym wydarzeniem każdej konferencji (a w zasadzie całego roku), była dotychczas prezentacja (tzw. keynote) Steve Jobsa, przez wielu uważanego za synonim Apple, jednak w tym roku wszystkim wielbicielom firmy Apple nie będzie dane usłyszeć kolejnego błyskotliwego przemówienia swojego charyzmatycznego mentora.

Powodów takiego stanu rzeczy należy szukać w kłopotach zdrowotnych Steve’a Jobsa, z którymi współzałożyciel Apple boryka się już od dłuższego czasu.

Od 1998, czyli od momentu triumfalnego powrotu „z wygnania”, nazwy Apple i Steve Jobs były używane na przemian w kontekście firmy i nie jest tajemnicą, że wielki sukces  firmy, którego wynikiem jest ogromny wzrost sprzedaży ich produktów jest nierozerwalnie powiązany z przywództwem Steve’a, dlatego też coraz więcej ludzi zaczyna zadawać sobie pytanie jakie będą losy firmy bez jej „serca i duszy”.

Zarząd firmy uspokaja wszystkich fanów, a także inwestorów z Wall Street, dla których Steve’a Jobsa to Apple, że 6-miesięczny urlop ch najważniejszego CEO (Chief Executive Officer) to nic innego jak tylko dobrowolne wakacje, które należą się każdemu.

Na tegorocznej konferencji w San Francisco firmę poprowadzi starszy vice prezydent ds. światowego marketingu Apple – Phil Schiller – i to jemu przypadnie publiczne wystąpienie inaugurujące rozpoczęcie WWDC.

Wielu dziennikarzy uważa, że nowa polityka firmy będzie miała na celu powolne acz systematyczne wypromowanie jednego z dyrektorów firmy (być może Phila Schillera) na następce Steve Jobsa, a co za tym idzie na nową „twarz Apple”.

Jedno jest pewne – prędzej czy później czas Steve’a Jobsa jako głównego lidera i przywódcy firmy dobiegnie końca, a Apple bez Steve’a Jobsa to już nie to samo.

­­Tak było w 2008 roku, kiedy to charyzmatyczny Steve Jobs przedstawiał jedno z najbardziej oczekiwanych produktów Apple iPhona 3G.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu