Zatrudnij wolontariusza sportowego

Ashley Pringle ze SkillsActive –  angielskiej organizacji specjalizującej się w szkoleniach i rozwoju wolontariatu w obszarze sportu i rekreacji – poprowadzi warsztat w ramach II Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat w Sporcie, która odbędzie się 22 maja na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu.

Już podczas zeszłorocznej edycji wydarzenia nie zabrakło odwołań do wzorowych działań w obszarze wolontariatu sportowego prowadzonych w Wielkiej Brytanii. Tym razem uczestnicy konferencji będą mogli wziąć udział w dyskusji z tymi, którzy aktywnie angażują się w rozwój wolontariatu sportowego na Wyspach.  Brytyjski fachowiec – Ashley Pringle z firmy Skills Active – poprowadzi dla organizatorów imprez sportowych oraz pracowników organizacji sportowych jedyny w Polsce warsztat dotyczący szkolenia i rozwoju wolontariuszy sportowych. Uczestnicy spotkania otrzymają szereg praktycznych wskazówek, jak efektywnie wykorzystać potencjał wolontariuszy w sporcie. Skills Active jest autorytetem wśród organizatorów masowych imprez sportowych na Wyspach – przygotowuje szkolenia dla 70 000 tysięcy wolontariuszy, którzy wezmą udział w Igrzyskach Olimpijskich Londyn 2012.

Uczestnicy warsztatów otrzymają Certyfikat Wolontariatu Sportowego, który stanowi potwierdzenie zdobycia wiedzy niezbędnej do organizacji i zarządzania wolontariatem sportowym oraz udziału w charakterze wolontariuszy w imprezach sportowych.

Warsztat dla organizatorów wolontariatu sportowego jest częścią drugiej edycji Ogólnopolskiej Konferencji Wolontariat w Sporcie, podczas której swoim doświadczeniem podzielą się między innymi Margaret Nolan, Partnership Development Manager z runningsports (najważniejszej instytucji zajmującej się wolontariatem sportowym w Anglii) i Dariusz Pietrowski, Prezes Centrum Wolontariatu. Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.wolontariatwsporcie.pl.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu