Wielka debata: euro

W poniedziałek, 18 maja, o godz. 17.10 w studiu TVN CNBC Biznes odbędzie się Wielka Debata, której tematem będzie wejście Polski do strefy euro. Redakcja serwisu Onet Biznes przygotowała specjalny serwis dedykowany Wielkiej Debacie wielkadebata.onet.pl, który na żywo będzie relacjonował spotkanie.

Uczestnicy debaty będą odpowiadać na pytania: Czy euro to cena, którą Polska musi zapłacić za uczestnictwo w Unii Europejskiej?  Czy może przeciwnie – korzyść, po którą powinno się jak najszybciej sięgnąć? Jakie są skutki, a jakie dobre strony przyjęcia waluty wspólnej dla całego kontynentu?

Przed debatą,  od 13 maja do 18 maja, internauci mogą przesyłać pytania w formie tekstowej i wideo. Najciekawsze zostaną zadane uczestnikom debaty podczas trwania programu.

Organizatorami Wielkiej Debaty są: FOR, The Wall Street Journal Polska – dodatek do Dziennika oraz TVN CNBC Biznes. Patronami medialnymi: Onet.pl i Radio Tok FM.

W debacie wezmą udział wybitni ekonomiści, eksperci od gospodarki oraz prezesi największych firm. Wspólnie spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy nadszedł już czas na wprowadzenie euro w Polsce. Jak powinna wyglądać droga zmiany złotówki na walutę europejską? Przeanalizują skutki, jakie może mieć przyjęcie euro – zarówno te pozytywne, jak i negatywne. Przypomną jak zmiana waluty wpłynęła na gospodarkę i sytuację ekonomiczną w pozostałych krajach unijnych. Czy Włosi, Niemcy i Francuzi słusznie skarżyli się, że euro obniżyło ich poziom życia? Czy faktycznie Słowacy cieszą się, że dzięki euro udało im się wymknąć ze szponów walutowych spekulantów?

Wielka Debata będzie miała nowatorski charakter. Panel dyskusyjny zostanie wzbogacony o challengerów – osoby, które przedstawią swoje subiektywne spojrzenie na problemy. Postawione tezy będą następnie omawiane przez panelistów.

Gospodarzami „WIELKIEJ DEBATY: EURO” będą: Roman Młodkowski – dyrektor, redaktor naczelny TVN CNBC Biznes oraz Marcin Piasecki – redaktor naczelny WSJ Polska. Dyskusję podsumuje profesor Leszek Balcerowicz – przewodniczący Rady Fundacji FOR.

W Wielkiej Debacie udział wezmą:
Paneliści:

  • Ryszard Bugaj  Doradca Prezydenta RP
  • Jakub Borowski   Główny Ekonomista Invest-Banku
  • Jeremi Mordasewicz  Ekspert Gospodarczy PKPP Lewiatan
  • Witold Orłowski  Główny Doradca Ekonomiczny PricewaterhouseCoopers
  • Jacek Rostowski  Minister Finansów

Challengerzy:

  • Marek Goliszewski  Prezes Zarządu Business Center Club
  • Mirosław Gronicki  były Minister Finansów
  • Marek Moczulski   były Prezes Mieszko S.A.
  • Andrzej Rzońca   Główny Ekonomista i Wiceprezes FOR

„WIELKA DEBATA: EURO” to druga debata z cyklu TVN CNBC Biznes „WIELKIE DEBATY”. Tematem pierwszej, która odbyła się 30 marca był „Kryzys. Jak długi, jak głęboki. Co robić?”.

TVN CNBC Biznes mogą oglądać abonenci platform satelitarnych Cyfra+ i „N” oraz cyfrowych sieci kablowych VECTRY i ASTER. Kanał dostępny jest także dla abonentów sieci kablowych – w tym Multimedia Polska, UPC i 150 mniejszych operatorów.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu