Migrator for Sametime – najnowszy produkt Quest Software

Bezproblemowa migracja z IBM Lotus Sametime do Microsoft Office Communications Server. Firma Quest Software poszerzyła ofertę rozwiązań do migracji o nowe narzędzie Quest Migrator for Sametime. Oprogramowanie pozwala użytkownikom platformy IBM Lotus Sametime uprościć proces migracji do Microsoft Office Communications Server oraz wpływa na znaczne zmniejszenie kosztów migracji.

Quest Software od lat dostarcza użytkownikom IBM Lotus Notes zaawansowane rozwiązania do migracji, takie jak Quest Notes Migrator for Exchange czy Quest Notes Migrator for SharePoint. Wielu użytkowników IBM Lotus Notes wykorzystuje w komunikacji z innymi użytkownikami platformę Sametime, która umożliwia przesyłanie wiadomości typu Instant Messaging oraz sprawdzenie dostępności innych użytkowników.

Quest Migrator for Sametime jest innowacyjnym rozwiązaniem, które upraszcza migrację  z IBM Lotus Sametime do Microsoft Office Communications Server. Umożliwia przedmigracyjne analizy, raportowanie stanu, mapowanie użytkownika, automatyzację  i migrację listy kontaktów, a wszystko to w jednym rozwiązaniu. Dzięki bezproblemowej migracji użytkowników i ustawień, użytkownicy końcowi nie odczuwają żadnych niedogodności związanych z migracją.

“Migrator for Sametime to kompleksowy zestaw do migracji zunifikowanej komunikacji”  – powiedział Eric Swift, senior director, Unified Communications Group, Microsoft. “Microsoft wspierał rozwój produktu do migracji z Sametime do Office Communications Server, ponieważ pozwoli to dostarczyć klientom rozwiązanie, które minimalizuje wpływ migracji na pracę użytkowników i pozwala utrzymać wydajność użytkownika po przejściu do rozwiązań komunikacji następnej generacji.”

Migrator for Sametime jest kolejnym rozwiązaniem oferowanym w przystępnej cenie, które pomaga firmom obniżyć koszty i poprawić wydajność. Narzędzie wpływa na znaczne oszczędności czasu użytkowników końcowych, ponieważ po przeprowadzonej migracji nie ma potrzeby odnawiania i reorganizowania list kontaktów. Wcześniej realizacja tego zadania zajmowała 30 minut na jednego użytkownika i w firmie z 10 000 użytkowników powodowało to występowanie nieproduktywnego czasu pracy w ilości ponad  5 000 godzin.

Ponadto Quest Migrator for Sametime zapewnia dodatkowe oszczędności poprzez automatyzację i planowanie zadań administracyjnych, zmniejszenie obciążenia Help Desku oraz zapewnienie płynnego i bezproblemowego przejścia na nową platformę w całej firmie.

“Quest zaangażował znaczne środki inwestycyjne w swoje nowe produkty do migracji, które upraszczają migrację z platformy IBM Lotus.” – powiedział David Waugh, wiceprezes  i general manager Unified Communications and Collaboration, Quest Software. “Wprowadzając Migrator for Sametime, cieszymy się, że możemy zaoferować kompleksowe rozwiązanie pozwalające na bezpośrednie i bezproblemowe przejście do Microsoft Office Communications Server, bez utraty funkcjonalności i wydajności.”

Dodatkowe informacje: www.quest.com/migrator-for-sametime

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu