Integer.pl – wzrost zysku w I kwartale 2009 roku o 79,23%

Integer.pl – czołowa polska grupa kolportażowa, niezależny operator pocztowy i finansowy – uzyskał w I kwartale 2009 roku skonsolidowane przychody na poziomie 24,4 mln zł, czyli wyższe o 48,13% od osiągniętych w I kwartale 2008 roku. Zysk netto wyniósł 2,9 mln zł, co oznacza wzrost o 79,23% w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

W I kwartale 2009 roku Grupa Integer.pl kontynuowała realizację polityki rozwoju, której nadrzędnymi celami są inwestycje w innowacyjne rozwiązania oraz pozyskiwanie nowych klientów. Grupa otrzymała kolejne dotacje z Unii Europejskiej (ponad 10 mln zł) na modernizację zaplecza logistycznego oraz wdrożenie innowacyjnego projektu paczkomatów – rewolucyjnej usługi oferowanej przez spółkę zależną InPost Usługi Pocztowe. Ponadto, spółka zaangażowała się w projekt poczty hybrydowej, którego wartość szacowana jest na 12,34 mln zł. Dodatkowo, InPost nadal świadczy usługi z zakresu obowiązkowej wymiany tradycyjnych skrzynek pocztowych na euroskrzynki. W ramach poszerzania sieci obsługi klienta, spółka zależna – InPost Finanse – otworzyła 20 nowych POK-ów, dzięki czemu usługi firmy dostępne są już w 100 placówkach.

„Mimo obserwowanego spowolnienia gospodarczego, nasza spółka ma bardzo dobre wyniki finansowe i odnotowuje wzrosty na przekór ogólnym rynkowym trendom. Systematyczne inwestycje w nowoczesne technologie oraz wdrażanie innowacji sprawiają, że jesteśmy postrzegani – zarówno na rynku, jak i przez inwestorów – jako bardzo atrakcyjna spółka. Jest to zasługą przyjętej przez nas strategii rozwoju nastawionej na zwiększanie wartości i konkurencyjności. Mam nadzieję, że dobra sytuacja w I kwartale będzie trwała przez cały 2009 rok, dzięki czemu spełnimy oczekiwania naszych nawet najbardziej wymagających inwestorów i akcjonariuszy” – mówi Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Najważniejsze wydarzenia w Grupie w I kwartale 2009 roku:

Marzec 2009:

  • Zwiększenie zaplecza logistycznego Integer.pl w wyniku wynajęcia 5 tys. m2 powierzchni magazynowej oraz 300 m2 powierzchni biurowej w centrum logistycznym Europolis Park Poland Central pod Piotrkowem Trybunalskim;
  • Otrzymanie dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w wysokości 4,4 miliona złotych na realizację innowacyjnego projektu skierowanego do sektora e-commerce;
  • Pozyskanie środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w wysokości 3,8 miliona złotych na modernizację infrastruktury logistycznej.

Luty 2009:

  • Jubileusz 10. lat obecności Integer.pl na polskim rynku;
  • InPost uhonorowany tytułem „Tego, co zmienia polski przemysł” za przełamywanie monopolu na rynku pocztowym;
  • Integer.pl Najlepszą inwestycją w spółkę giełdową w 2008 roku w rankingu Gazety Giełdy Parkiet;
  • Integer.pl uhonorowany Złotą Nagrodą jako trzykrotny laureat Jakości Roku;
  • Rafał Brzoska – Prezes InPost – Managerem Roku w konkursie Laury Magellana za zasługi w kruszeniu monopolu Poczty Polskiej oraz podwojenie udziału rynkowego InPost w 2008 roku.

Styczeń 2009:

  • Zaangażowanie się w innowacyjny projekt poczty hybrydowej, zapewniającej kompleksową obsługę korespondencji;
  • Podpisanie przez InPost Usługi Pocztowe kolejnej strategicznej umowy z siecią sprzedaży z branży FMCG

Jeszcze w tym półroczu uruchomiona zostanie rewolucyjna usługa paczkomatów – sterowanych elektronicznie szaf depozytowych, w których możliwe będzie nadanie i odbiór przesyłki o dowolnej porze dogodnej dla nadawcy i adresata (24h/7 dni w tygodniu). W ramach szeroko zakrojonych planów rozwojowych spółka planuje świadczyć usługi pocztowe i finansowe w 230 miastach w Polsce oraz wprowadzić nową usługę dla klientów indywidualnych w ramach InPost Finanse – możliwość opłacania rachunków przez sms.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu