3Com wprowadza H3C S5800 – pierwsze przełączniki korporacyjne z technologią “Flex-Chassis”

Nowe przełączniki zaoferują niespotykaną dotąd modułową sprężystość i elastyczne świadczenie usług. To wszystko w wyjątkowej cenie i w takiej postaci, która może być rozlokowana na dowolnym poziomie sieci.


W ramach globalnego debiutu portfolio produktów H3C przeznaczonych dla rynku enterprise, firma 3Com zaprezentowała rodzinę przełączników H3C® S5800 Series, pierwszych na rynku z technologią “flex-chasis.” Seria S5800 oferuje wyjątkową gęstość portów – do 192 portów 10-gigabitowych lub do 640 portów ethernetowych – a także daje wsparcie dla wbudowanych usług aplikacji bezpieczeństwa, sieciowych i monitoringu. W projekcie S5800 postawiono na wzmocnienie niezawodności sieci, obniżenie kosztów użytkowania (TCO) i usprawnienie procesu dostarczania aplikacji. Firma 3Com spełnia w ten sposób swoje deklaracje, że jej klienci nie będą musieli rezygnować z szybkości ani funkcjonalności z powodu ograniczeń budżetowych.

Seria S5800 zapoczątkowuje nową kategorię przełączników korporacyjnych, które 3Com nazywa wyposażonymi w technologię „flex-chassis,” są to pierwsze switche, które mogą być użytkowane zarówno jako modularne, jak i wieżowe. Dzięki temu firmy otrzymują wyjątkowo elastyczne rozwiązanie, które nie ogranicza wydajności ani funkcjonalności, i które mogą stosować w dowolnej warstwie sieci – brzegowo, jak i centralnie a także w szafach rakowych w centrach danych.

Zarówno seria S5800, jak i cała linia produktów klasy enterprise H3C zostały zaprojektowane w oparciu o najnowsze technologie stosowane w przemyśle z uwzględnieniem tego, co może przynieść przyszłość. Klienci 3Com, którzy wybiorą przełączniki S5800 mogą być pewni, że będą one w przyszłości łatwe do rozbudowy o nowe funkcjonalności ponieważ wspierają one otwarte standardy. Produkty z portfolio H3C zostały oparte na uniwersalnych układach scalonych klasy „merchant” w miejsce wąsko specjalizowanych typu ASIC, co pozwala na korzystanie z najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych procesorów. Dzięki temu, że firma tworzy produkty, które potrzebują zdecydowanie mniej energii elektrycznej niż pozostałe rozwiązania na rynku, klienci mogą być pewni, że wybierając H3C poniosą mniejsze nakłady początkowe, ale że i eksploatacja ich sieci będzie tańsza. Mowa tu o różnicy rzędu 33% mniejszego całkowitego  kosztu posiadania (TCO) w przypadku rozwiązań H3C.

Fakty

Seria H3C Switch 5800 oferuje wyjątkową elastyczność:

  • Wydajne, silnie zagęszczone, ultra elastyczne przełączniki i najlepszej w branży relacji cena/wydajność
  • Innowacyjny projekt czyni serię S5800 idealnym wyborem dla skalowalnego gigabitowego i 10-gigabitowego ethernetu dając możliwość korzystania z usług wbudowanych aplikacji na dowolnej warstwie sieci.
  • Wiele przełączników może być rozlokowane i zarządzane wspólnie, nawet gdy są one rozproszone geograficznie, co owocuje istotnym zagęszczeniem portów.
  • Na poziomie warstwy dostępowej przełaczniki serii S5800 oferują dużej gęstości łączność z opcjonalnym wsparciem dla usługi Power over Ethernet (PoE) na wszystkich portach.
  • W warstwie agregacyjnej i centralnej, wysoka gęstość i łączność 10-gigabitowa pozwala na elastyczny rozwój i elastyczne towarzyszące mu finansowanie przy jednoczesnej możliwości szybkiego rozlokowania
  • Jako rozwiązanie przeznaczone dla szaf rakowych, technologia przełączania pakietów typu cut-through pozwala zmniejszyć opóźnienia, co jest wymogiem w przypadku wielu krytycznych aplikacji biznesowych.

Cenniki i dostępność

Wszystkie modele serii S5800 będą dostępne od lipca 2009. Ceny na rynku amerykańskim zaczynają się od  U.S. list $6,495 za model S5800 i od $17,995 w przypadku S5820.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu