„Zielona” technologia CyberPower już w Polsce

Na polskim rynku pojawiły się rozwiązania GreenPower UPSTM marki CyberPower – zasilacze awaryjne UPS i akcesoria, które zużywają nawet do 75 proc. mniej energii niż podobne urządzenia innych producentów. Stosując energooszczędny sprzęt CyberPower, jego użytkownicy ponoszą mniejsze koszty zużycia energii, a jednocześnie  przyczyniają się do większej dbałości o środowisko naturalne.

CyberPower to firma obecna na światowym rynku od ponad dziesięciu lat. Zajmuje się projektowaniem i dostarczaniem wysokiej klasy rozwiązań UPS, które służą do zapewnienia stabilnej pracy urządzeniom korzystającym z energii elektrycznej. Zasilacze awaryjne UPS i akcesoria marki CyberPower pojawiły się właśnie na polskim rynku dzięki umowie o współpracy zawartej z Konsorcjum FEN – dystrybutorem rozwiązań IT.

„Racjonalne podejście do kosztów energii elektrycznej zużywanej przez urządzenia IT, a także postawa proekologiczna generują coraz większy popyt na rozwiązania spod znaku „zielonych” technologii. Z tego też względu Konsorcjum FEN wprowadza na polski rynek zasilacze awaryjne CyberPower, wyposażone w technologię GreenPower UPSTM. Urządzenia te – w porównaniu do rozwiązań konkurencyjnych producentów – pozwalają na oszczędność energii na poziomie nawet 75 proc., emitując podczas pracy aż do 80 proc. mniej ciepła i pozwalając jednocześnie na ograniczenie kosztów związanych z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w serwerowniach” – mówi Bartek Boczkaja, Prezes Zarządu Konsorcjum FEN Sp. z o.o.

Portfolio produktów UPS marki CyberPower otwiera seria Value (moc 400/600/800 VA, trzy gniazda podtrzymujące napięcie), przeznaczona dla użytkowników domowych i małych przedsiębiorstw. Urządzenia Value LCD z kolei (moc 1200/1500/2200 VA) posiadają sześć gniazd wyjściowych oraz wielofunkcyjny wyświetlacz LCD prezentujący takie dane, jak aktualne obciążenie zasilacza, czas pracy na bateriach czy napięcie wejściowe i wyjściowe. W wyświetlacz LCD wyposażone są również urządzenia serii BRICS (450/650/850 VA, trzy gniazda podtrzymujące napięcie, trzy gniazda filtrujące), które wyposażone są dodatkowo w ładowarkę akumulatorów AA/AAA oraz port USB do ładowania urządzeń typu telefon komórkowy czy odtwarzacz MP3.

CyberPower oferuje również najwyższej klasy UPS, przeznaczone do współpracy z serwerami, sprzętem sieciowym, stacjami  roboczymi  i innymi aplikacjami o krytycznym znaczeniu – seria Intelligent LCD (moc 1350/1500 VA, 3+3 gniazda wyjściowe) oraz Office Rack Mount (1000/1500 VA, 4+2 gniazda wyjściowe) w obudowie 1U do montażu w standardowej szafie 19”. Ofertę zamykają urządzenia Professional Rack Mount (modele od 750 do 3000 VA), pracujące w technologii pure sinewave.

Wszystkie zasilacze CyberPower wyposażone są w oprogramowanie zarządzające PowerPanel® (w wersjach Personal lub Business), pracujące pod systemami Windows i Linux, a urządzenia z portami USB są w 100 proc. wspierane przez system MacOS X.

Spośród akcesoriów warto na pewno zwrócić uwagę na przetwornicę CPS140UPE – kompaktowy inwerter DC na AC o mocy 140W, zapewniający bezpieczne i wygodne źródło energii podczas jazdy samochodem. Co ciekawe, jego opatentowany kształt umożliwia umieszczenie urządzenia w standardowym uchwycie na napoje. Z kolei CPS500NBP jest przenośnym filtrem zabezpieczającym zasilacz notebooka przed uszkodzeniem przepięciami o energii aż do 500 J.

Rozwiązania UPS CyberPower są już dostępne u partnerów Konsorcjum FEN – autoryzowanego dystrybutora CyberPower w Polsce.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu