„Po co żyjemy?” – Wojciech Eichelberger w rozmowie z Jackiem Żakowskim

Wojciech Eichelberger -– psycholog, psychoterapeuta, pisarz i buddysta będzie gościem Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Spotkanie, inaugurujące cykl rozmów z najwybitniejszymi polskimi psychologami, filozofami, etykami i duchownymi różnych wyznań pod wspólnym tytułem „Po co żyjemy?”, odbędzie się 20 maja 2009 r. o godz. 18.00 w auli im. prof. T. Tomaszewskiego (218). Do prowadzenia rozmów z gośćmi cyklu zaprosiliśmy Jacka Żakowskiego, znanego dziennikarza i publicystę.

Celem organizowanego przez SWPS cyklu bezpłatnych spotkań „Po co żyjemy?” jest wywołanie twórczej dyskusji na temat życia świadomego i pożytecznego oraz zainspirowanie uczestników do odkrywania własnego potencjału. Różnorodne postawy zapraszanych gości: filozofów, psychologów, terapeutów, myślicieli, etyków, religioznawców pozwolą ukazać wieloaspektowość i odmienne interpretacje tytułowego problemu.

Gościem kolejnego spotkania, które odbędzie się 17 czerwca 2009 r., będzie prof. dr hab. Tadeusz Gadacz, wybitny filozof
i religioznawca.

Wojciech Eichelberger – psycholog, licencjonowany psychoterapeuta, pisarz, buddysta zen. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, stypendysta The Gestalt Institute of Los Angeles oraz Zen Center of Rochester. Współzałożyciel i wieloletni współpracownik Laboratorium Psychoedukacji. Posiada 30-letnie doświadczenie w psychoterapii i treningu psychologicznym. Jest specjalistą treningu i coachingu antystresowego, treningu odporności, technik koncentracji, medytacji, relaksu oraz psychologicznej pracy z ciałem. Od wielu lat uprawia terapię integralną opartą na założeniu jedności ciała, psychiki i duchowości. Twórca koncepcji Instytutu Psycho-Immunologii – IPSI. Autor wielu popularnych książek, takich jak: „Alchemia Alchemika”, „Elementarz Wojciecha Eichelbergera dla kobiety i mężczyzny”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu”, „Pomóż sobie – daj światu odetchnąć”, „Superwizja”, „Zdradzony przez ojca”. Publikuje także artykuły, felietony i eseje m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu”, „Wysokich Obcasach”, „Gazecie Wyborczej”, „Charakterach”, „Polityce”, „Więzi”, „Życiu Duchowym”, „Pulsie Biznesu”.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu