VCC Systems bloguje o wideokonferencjach

VCC Systems – dostawca zaawansowanych systemów wideokonferencyjnych – uruchomił blog poświęcony wideokonferencjom (http://wideokonferencje.blog.pl). Na łamach nowo uruchomionego bloga VCC Systems planuje pokazywać nowe pomysły i innowacje w obszarze wideokonferencji – recenzować i komentować je.Blogerzy z VCC Systems chcą także dzielić się swoimi doświadczeniami, zastanawiać się w jakim kierunku będzie rozwijała się branża i w jakich dziedzinach oferowane rozwiązania okażą się szczególnie przydatne. Blog ma również służyć wymianie poglądów na temat wideokomunikacji i jej wpływu na naszą pracę i życie.

„Wideokonferencje mają szansę zmienić nasz sposób komunikowania się w tak dużym stopniu, jak stało się to po wynalezieniu telefonu – rewolucja trwa. Wideokonferencje będą także miały znaczący wpływ na zmianę sposobu organizacji pracy w dużych korporacjach i mniejszych przedsiębiorstwach, co przyśpieszy jeszcze aktualna sytuacja gospodarcza. Te zmiany są nieuniknione. Jak szybko będą następować, zależy od stopnia zaznajomienia się użytkowników z korzyściami i potencjałem kryjącym się w wideokonferencjach. Stąd decyzja o otwarciu bloga, który prostym językiem ma edukować rynek o zaletach spotkań przez Internet” – mówi Dariusz Latecki, Dyrektor Generalny VCC Systems.

W pierwszych wpisach na blogu, VCC Sytems m.in. przedstawia wideokonferencje jako kolejny milowy krok od czasów wynalezienia telefonu przez Aleksandra Grahama Bella w rozwoju komunikacji międzyludzkiej. Firma zastanawia się także nad wpływem kryzysu na rozwój rynku wideokonferencji, który wydaje się zaskakująco pozytywny. VCC przygląda się też, w jaki sposób reklamują wideokonferencje ich producenci. Cykl ten rozpoczyna obraz Microsoftu, który odwołuje się do korporacyjnego środowiska pracy sportretowanego w słynnym filmie „Diabeł ubiera się u Prady”. Wszystkie te i inne wpisy można zobaczyć odwiedzając blog VCC Systems.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu