Technologia Hollywood tym razem w… Tarnowie

Choć na co dzień studio somotion (www.somotion.pl) działa w Krakowie, to w najbliższy piątek (15.05) unikalna hollywoodzka technologia motion capture zagości na tarnowskim Rynku. Ekipa somotion weźmie udział w plenerowej imprezie Pokazy kaskaderskie – plan zdjęciowy filmu akcji. Event towarzyszy festiwalowi Tarnowska Nagroda Filmowa.

W specjalnym namiocie specjaliści z somotion zaprezentują swoje umiejętności oraz możliwości technologii motion capture (mocap). Służy ona do tworzenia realistycznych animacji postaci i jest wykorzystywana w produkcji filmów, spotów reklamowych, teledysków, gier video. System mocap złożony jest ze specjalnych kamer, komputerów i specjalistycznego oprogramowania. Jak dokładnie wygląda proces produkcji filmowej – od przechwycenia ruchu aktora do gotowej, animowanej postaci,  będzie można zobaczyć w trakcie plenerowej prezentacji studia somotion.

Jak zapewniają organizatorzy (www.tarnowskanagrodafilmowa.pl),  Rynek w Tarnowie będzie na czas imprezy swego rodzaju planem filmowym. Podczas pokazów zarejestrowane mają zostać ujęcia do czołówki popularnego serialu „Wydział Śledczy – W11” oraz do filmu akcji realizowanego przez Piotra Lenara i Ryszarda Janikowskiego dla  Polskiej Szkoły Kaskaderów  (www.kaskaderzyfilmowi.pl).

Współproducentami pokazu są: TVN, grupa kaskaderów Independent Stunt Team, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Tarnowskie Centrum Kultury.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu