Pravda Vodka po raz pierwszy w zawodach Flair

7 czerwca 2009 roku w Bielsku-Białej odbędą się zawody Pravda Vodka Flair Competition, rozgrywane w Polsce po raz pierwszy. W zawodach wystartuje zaproszona przez organizatorów czołówka polskich barmanów pracujących w stylu Working Flair – najbardziej widowiskowej sztuce barmańskiej w Polsce.

Wśród nich zobaczymy tak znane i zasłużone Polsce nazwiska jak Tomek Małek, zwycięzca IFL 2009, Marcin Masakra Osypiński, Marek Posłuszny, Michał Łoziński czy Marcin Dąbek. Nie zabraknie także młodych barmanów, którzy startami w ubiegłorocznych konkursach udowodnili swoje barmańskie umiejętności.

W Bielsku-Białej, kolebce wódki Pravda, barmani walczyć będą o nagrody finansowe – zwycięzca otrzyma 4000 PLN, laureat drugiego miejsca – 1500 PLN, trzeciego – 1000 PLN. Nagrodę finansową w wysokości 500 PLN otrzyma także barman, który zostanie sklasyfikowany na czwartym miejscu.

Zawody sędziować będą: Michał Kośnik z grupy EvolutionBar i Grzegorz Zięba, Dyrektor World Flair Association. Ocenie technicznej poddane zostaną m.in. standardy barmańskie, umiejętności Flair, oryginalność, charyzma, widowiskowość i kontakt z publicznością. W ciągu sześciu minut pokazu na scenie, zawodnicy będą mieli za zadanie przygotować trzy drinki – Pravda Sour w dwóch porcjach oraz kompozycję własną opartą o min. 40 ml wódki Pravda.

Zawody obędą się 7 czerwca na lotnisku w Bielsku Białej w ramach pierwszego w historii miasta Festiwalu Grilla i Fajerwerków Władcy Ognia, podczas którego odbędą się pokazy kulinarne z udziałem mistrzów świata w grillowaniu, występy znanych i lubianych zespołów muzycznych oraz pokazy laserowe.

Początek zawodów Pravda Vodka Flair Competition przewidziany jest na godzinę 16.30. Wstęp na zawody jest wolny.

Sponsorem wydarzenia jest Pravda S.A., producent wódki Pravda, partnerem merytorycznym wydarzenia – World Flair Association.

Producentem i pomysłodawcą Pravda Vodka Flair Competition jest Krzysztof Hankus, miłośnik barmaństwa, promotor młodych talentów i właściciel restauracji Rogata w Bielsku-Białej, w której w roku 2004 odbyły sie pierwsze rozgrywki zawodów Independent Flair League.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu