OMV przyśpiesza z RIVERBED

Dzięki zastosowanym urządzeniom Riverbed Steelhead gigantowi w wydobyciu ropy naftowej udało się skrócić geograficzny dystans, dziesięciokrotnie przyśpieszyć działanie aplikacji i uzyskać zwrot z inwestycji już po sześciu miesiącach.

Riverbed Technology (Nasdaq: RVBD) firma specjalizująca się w przyśpieszaniu działania sieci, aplikacji i przechowywania danych ogłosiła dzisiaj zakończenie wdrożenia w OMV (Österreichische Mineralölverwaltung) wiodącej europejskiej firmie wydobycia ropy i gazu. Wdrożenie objeło rozlkowanie urządzeni Riverbed Steelhead w australiskim i nowozelandzkim oddziale OMV. Zdecydowanio wpłyneło na przyspieszenia działania aplikacji między wymienionymi oddziałami a platfromą wiertniczą pracującą dla koncernu w obszarze akwenu Taranaki. Pracownicy OMV w regionie zaobserwowali nawet dziesięciokrotnie szybsze działania aplikacji w sieci.

OMV, które zatrudnia w regionie Australii i Nowej Zelandii około 150 osób, rozpoczynając w 2008 roku eksploatację nowego nowozelandzkiego złoża napotkało na poważne wyzwania technologiczne spowodowane wielkimi odległościami dzielącymi biura i miejsca wydobycia.

Peter Zuzula, IT menedżer w OMV Australia mówi, że uruchomienie nowego złoża wymagało współdzielenia zasobów i zaangażowania personelu z Perth w Australii oraz z Wellington i New Plymouth w Nowej Zelandii a także zespołu na platformie wiertniczej. Szybka i niezawodna komunikacja między pracownikami pomiędzy zespołami została uznana za klucz do sukcesu całego przedsięwzięcia. Jednocześnie OMV chciało za wszelką cenę uniknąć relokowania pracowników do projektu, który szacowano jedynie na 12 miesięcy.

“Użytkownicy oczekują pewnego poziomu usług i użyteczności od swojej infrastruktury IT, nawet jeśli w danym momencie pracują w terenie. Przed wdrożeniem rozwiązań optymalizacyjnych Riverbed mieliśmy do czynienia ze skargami od pracowników a cala firma cierpiała z powodu mocno spowolnionego działania aplikacji.” tłumaczy Zuzula. “Od momentu gdy wdrożyliśmy urządzenia Steelhead problem został wyeliminowany a telefony do naszego działu IT od poirytowanych użytkowników skończyły się.”

Wdrożenie dla OMV zostało wykonane we współpracy z integratorem systemowym Expanse IT z Perth i objęło produkty Riverbed Steelhead 2020 i Riverbed Steelhead Mobile Controller (SMC) w biurze w Perth, Riverbed Steelhead 2020 w oddziale w Wellington, Riverbed Steelhead 520 w New Plymouth oraz oprogramowanie klienta Riverbed Steelhead Mobile na platformie w akwenie Taranaki.

Peter Zuzula podkreśla, że otrzymał doskonałe wsparcie w czasie całego procesu wdrożenia, który sam w sobie okazał się nie skomplikowany. W dużej mierze do sukcesu projektu przyczyniło się sprawne działanie integratora Expanse IT, który dokonał przeglądu istniejącej infrastruktury IT w OMV, zaprojektował dopasowane rozwiązanie Riverbed oraz wdrożył urządzenia Steelhead, Steelhead Mobile Controller i Steelhead Mobile. Samo wdrożenie zajęło zaledwie kilka dni i nie wymagało przerwy w korzystaniu z usług informatycznych przez pracowników.

Przyśpieszanie aplikacji dla pracowników terenowych

Chociaż początkowo oprogramowanie Riverbed Steelhead Mobile zostało przewidziane jedynie dla zespołu OMV na platformie wiertniczej, dzisiaj wielu pracowników firmy w Australii i Nowej Zelandii korzysta z niego aby pracować szybciej z domu.

“Naszą początkową motywacją było przyspieszenie działania systemów IT dla użytkowników pracujących na platformie wiertniczej a jednak bardzo szybko zacząłem również dostrzegać możliwości dla naszych pracowników terenowych.” stwierdza Peter Zuzula. “Praca z domu może być czasami prawdziwie trudnym technicznie wyzwaniem, ale dzięki Steelhead Mobile otrzymujemy olbrzymi wzrost szybkości, co przekłada się na drastycznie większą produktywność.”

Zuzula jest zdania, że dzięki przyspieszeniu działania programu Outlook i aplikacji systemu wymiany plików OMV osiągnął zwrot z inwestycji już po sześciu miesiącach.

“Zatrudniając wielu podwykonawców nasza firma musi szczególnie dbać o to, żeby mogli oni pracować w maksymalnie produktywny sposób. Wszelkie opóźnienie oznacza dla nas stratę pieniędzy” tłumaczy. “Uzyskanie zwrotu z inwestycji już po sześciu miesiącach jest wprost niesamowitym wynikiem w przypadku projektu IT.”

“Byłoby wspaniale gdyby każdy duży projekt IT mógł przebiegać tak płynnie jak ten, który wykonaliśmy z w tym przypadku” dodaje Peter Zuzula. “Wszystko działa szybciej a użytkownicy są zadowoleni. Produkty Riverbed okazały się stabilne w działaniu i niezawodne a także nie wymagające prawie w ogóle działań konserwacyjnych i obsługi.”

OMV planuje obecnie rozszerzenie instalacji urządzeń Riverbed Steelhead o swoje główne wiedeńskie biuro.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu