Nieunikniony rozwój technologii mobilnych na TechShow

Druga edycja TechShow już za nami. Przyszłość mobilnych usług, rozwój możliwości mobilnego internetu, innowacyjne fotokody, czy stale rozwijający się rynek usług wokół technologii elektronicznego papieru – na te i inne tematy mieli okazję rozmawiać uczestnicy konferencji.

Wydarzenie, które patronatem objęli m.in.: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Poznania i Krajowy Fundusz Kapitałowy, zostało zorganizowane przez SpeedUp IQbator. Organizatorzy już zapowiedzieli kolejne spotkanie z cyklu TechShow – we wrześniu 2009.

Zainteresowanie konferencją przerosło nasze oczekiwania. Już po trzech dniach od rozpoczęcia rejestracji byliśmy zmuszeni zamknąć listę uczestników. Program tej edycji obfitował w bardzo wiele atrakcji: między innymi telekonferencje z Timem O’Reilly, przedstawicielami Texas Instruments, czy Davidem Goldbergiem z Univerity of Illinois. To rzeczywiste globalne autorytety w świecie nowych technologii. SpeedUp poprzez umożliwianie tego typu spotkań promuje rozwój projektów inwestycyjnych. Integruje środowisko i udostępnia wspólną platformę wymiany doświadczeń pomiędzy pomysłodawcami i inwestorami.– mówi Bartłomiej Gola, Prezes SpeedUp IQbator.

Leszek Bogdanowicz, twórca m.in. Wirtualnej Polski w wystąpieniu na otwarcie konferencji przedstawił trendy panujące w branży technologii mobilnych – określił perspektywy i spodziewane kierunki rozwoju w zakresie coraz szerszego zwiększania możliwości aplikacji dedykowanych telefonom komórkowym i smartfonom. Globalny lider w zakresie kreowania m.in. cyfrowych procesorów sygnałowych (DSP) – firma Texas Instruments przedstawiła swój pogląd na nieunikniony rozwój hardware’u mobilnego. W świat innowacyjnych fotokodów wprowadził uczestników Paweł Babut z Orange, a najnowszą platformę związaną z targetowaniem behawioralnym zaprezentował Sławomir Komiński z One-2-One S.A. Największą atrakcją konferencji była prezentacja inkubowanej przez SpeedUp IQbator firmy Legimi oferującej innowacyjne usługi związane z rozwijaniem możliwości czytników e-papieru. W jej trakcie uczestnicy mogli na żywo połączyc się z USA, skąd w videokonferencji udział wzięli: David Goldberg z University of Illinois i Tim O’Reilly – założyciel O’Reilly Media – największego na świecie wydawcy elektronicznego, twórca pojęcia „web2.0”. Aktywny udział w spotkaniu wzięło kilkadziesiąt startupów, które rozwijają przedstawione w trakcie TechShow technologie. Uczestnikami TechShow byli również inwestorzy instytucjonalni, zainteresowani wspieraniem firm na wczesnym etapie rozwoju: m.in. przedstawiciele polskich i zagranicznych środowisk aniołów biznesu, funduszy kapitału zalążkowego, funduszy Venture Capital i Private Equity.

Bardzo ważny jest dla nas fakt partnerstwa Krajowego Funduszu Kapitałowego, który patronuje całemu cyklowi spotkań TechShow. Cieszy nas sytuacja, w której instytucja państwowa dostrzegła, że nadszedł odpowiedni czas na inwestycje nowotechnologiczne. Działalność KFK polega na inwestowaniu w fundusze Venture Capitals, które zasilają kapitałowo małe i średnie przedsiębiorstwa polskie, w szczególności przedsiębiorstwa innowacyjne. Ich obecność jest kolejnym dowodem zasadności naszego cyklu i ciągłej ewolucji spotkań TechShow – mówi Zbigniew Krzewiński – Menedżer Inwestycyjny Grupy SpeedUp.

Cykl TechShow jest organizowany przez SpeedUp IQbator Sp. z o.o. – spółkę non-profit, której celem jest inkubowanie najbardziej innowacyjnych technologicznie przedsięwzięć. Jednym z partnerów został Krajowy Fundusz Kapitałowy.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu