Monitoruj i zarządzaj mediami out-of-home

Informacje o tym jak funkcjonują złożone nawet z setek wyświetlaczy sieci cyfrowej komunikacji oraz zaawansowane narzędzia do zarządzania nimi, dostarcza nowe oprogramowanie digital signage SuperMonitor 2 firmy Cayin Technology. Program jest już dostępny w Polsce za sprawą wyłącznego dystrybutora rozwiązań digital signage Cayin, Veracomp SA.

SuperMonitor 2 monitoruje na bieżąco działanie wszystkich elementów sieci digital signage zbudowanych na bazie rozwiązań Cayin Technology. Program działający na platformie Windows, zarządza różnymi modelami serwerów i odtwarzaczy. Porządkuje ich pracę, gwarantuje stabilność i nieprzerwane działanie nawet najbardziej rozległych sieci.

Systemem złożonym z setek cyfrowych ekranów digital signage może zarządzać przy pomocy SuperMonitora2 jedna osoba z dostępem do Internetu. Otrzymuje ona dostęp do informacji o bieżącym statusie wszystkich elementów systemu, od danych przesyłanych podczas ich rozmieszczania, po codzienne operacje. W czasie instalacji administratorzy mogą w prosty sposób sprawdzać na bieżąco postępy wdrożenia, a w przypadku dziennych operacji, kontrolować wszystkie treści wyświetlane w ramach sieci.

Jeśli którykolwiek z odtwarzaczy zostanie odłączony od serwera, SuperMonitor 2 zasygnalizuje ten fakt i natychmiast w osobnym komunikacie wyśle ostrzegawczego e-maila do odpowiedniej osoby. Administratorzy mogą w łatwy sposób, za pomocą funkcji „przenieś i upuść” tworzyć różne grupy odtwarzaczy SMP, przypisywać do nich dowolne modele, lub podłączać je pod odmienne serwery CMS. Dzięki SuperMonitor 2 można odgórnie ustalać harmonogramy list odtwarzania i konfigurować wszystkie elementy sieci, bez potrzeby edycji ustawień każdego urządzenia osobno. System wykryje, w którym z odtwarzaczy nowa treść nie została załadowana i umożliwi ich równoczesną aktualizację.

“Monitorowanie na żywo działania systemu jest warunkiem jego bezawaryjnej i nieustannej pracy w wymagającym dla sprzętu środowisku przestrzeni publicznej i komercyjnej. SuperMonitor2 to oprogramowanie przede wszystkim dla dużych i średnich sieci, które pozwala na oszczędności dzięki ustanowieniu jednego centralnego punktu do zarządzania,” – powiedział Michał Rędziak,  kierownik ds. systemów audiowizualnych w Veracomp SA. „Rosnąca ilość cyfrowych ekranów w naszym otoczeniu i poziom skomplikowania sieci out-of-home decyduje o zapotrzebowaniu na aplikacje do ich pełnej kontroli.”

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu