Lawson Software wprowadza nową wersję Lawson Smart Office

Innowacyjne potraktowanie doświadczenia użytkownika oprogramowania zwiększa produktywność pracowników dzięki integracji z Microsoft Office i nowym funkcjom.

Firma Lawson Software (Nasdaq: LWSN) poinformowała o udostępnieniu nowej wersji Lawson Smart Office. Ten innowacyjny interfejs użytkownika korzystającego z aplikacji dla przedsiębiorstw został stworzony z myślą o poprawieniu produktywności pracowników poprzez połączenie narzędzi business intelligence, aplikacji, przepływu pracy, współpracy zespołowej oraz narzędzi pakietu Microsoft Office. Udostępnienie nowej wersji Lawson Smart Office stanowiło jedno z głównych wydarzeń spotkania 2009 Lawson Conference and User Exchange (CUE), które odbyło się w dniach 19-22 kwietnia 2009 r. w San Diego. Ponad 80 klientów Lawsona zdecydowało się na zakup licencji na Lawson Smart Office od premiery pierwszej wersji podczas ubiegłorocznego Lawson CUE. Lawson Smart Office 9.0.3 (zobacz opis i demo produktu) dostarcza użytkownikom więcej wizualnych doświadczeń dzięki ulepszonemu intuicyjnemu i graficznemu sposobowi przeglądania danych, który wspiera proces podejmowania decyzji. Interfejs umożliwia wkroczenie na nowy poziom produktywności dzięki elastyczności, która pozwala na tworzenie hybryd biznesowych aplikacji sieciowych (tzw. mashups) z Google Maps czy innymi internetowymi narzędziami biznesowymi. Nowa wersja Lawson Smart Office daje również możliwość większej personalizacji pulpitu użytkownika w zależności od jego codziennych zadań oraz stwarza szansę silniejszej integracji z pakietem Microsoft Office. Jest także prostsza w obsłudze. Nowy Lawson Smart Office oferuje więcej możliwości edycji w arkuszach Microsoft Excel oraz w aplikacjach biznesowych Lawsona umożliwiając łatwiejsze użytkowanie przy jednoczesym zwiększeniu dokładności i aktualności danych.

Na stronie www.lawson.com/virtualCUE (w sekcji “Product News”) można obejrzeć film z wypowiedzią przedstawiciela firmy korzystającej z Lawson Smart Office.

Lawson Smart Office pozwala pracownikom skonfigurować pulpit swoich komputerów tak, aby mieli oni dostęp do określonych informacji i aplikacji, które są im potrzebne  – wtedy, kiedy są im potrzebne. Użytkownicy mogą dostać się do wszystkich aplikacji, z których korzystają za pośrednictwem pulpitu Lawson Smart Office Desktop, który zawiera wbudowane i stworzone przez pracowników widgety, które wyświetlają najświeższe dane płynące z Internetu, aplikacji biznesowych Lawsona oraz z pakietu Microsoft Office. Przykładowo, menadżerowie projektów mogą stworzyć widget, który będzie stale prezentował informacje na temat obecnego poziomu wydatków i dostępnego budżetu, aby móc monitorować koszty w czasie rzeczywistym. Te same osoby mogą również wejść do aplikacji Microsoft Office bezpośrednio z poziomu Lawson Smart Office, aby móc pracować, na przykład, w programach Microsoft Outlook lub Excel i w dalszym ciągu monitorować stan realizacji budżetu, bez konieczności wracania na pulpit systemu Windows.

Lawson Smart Office to prosta w obsłudze aplikacja zorientowana na potrzeby użytkowników. Dzięki interfejsowi przypominającemu wyglądem narzędzia, z których pracownicy korzystają codziennie, nie muszą już oni kontaktować się z działem IT swojej firmy, aby dostosować aplikację do własnych potrzeb. Wyposażenie pracowników w takie rozwiązanie sprzyja efektywniejszej pracy, ogranicza koszty szkoleń i zmniejsza całkowity koszt posiadania oprogramowania biznesowego (tzw. TCO).

Dodatkowe funkcje nowej wersji Lawson Smart Office to, między innymi:

  1. Widget InfoBrowser, który w czytelny sposób prezentuje wszystkie problemy i wyjątki
  2. Możliwość pracy z Excelem w trybie offline
  3. Proste skróty do ważnych informacji w programie Microsoft Outlook

– Lawson Smart Office 9.0.3 to kolejny przykład tego, w jaki sposób staramy się uczynić aplikacje biznesowe bardziej inteligentnymi i prostszymi w użytkowaniu – stwierdził Dean Hager, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Lawson Software. – W obecnej sytuacji makroekonomicznej zmienił się charakter pracy, a pracowników często prosi się o wykonywanie większej liczby zadań. Prawie każdy musi być w stanie czerpać informacje płynące z oprogramowania biznesowego, nie tylko członkowie kadry zarządzającej. Lawson Smart Office ułatwia pracownikom znalezienie danych, które są im niezbędne do realizacji ich obowiązków – dodał Dean Hager.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu