Internet płaszczyzną globalizacji handlu

W dniach 14 i 15 maja 2009 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu odbędzie się piąta edycja ogólnopolskiej Konferencji naukowej „Internet Płaszczyzną Globalizacji Handlu”, która porusza zagadnienia handlu elektronicznego a także wielu innych sfer działalności biznesowej w Internecie. Udział dla studentów jest bezpłatny!

Głównym celem Konferencji jest propagowanie idei internetowej przedsiębiorczości wśród młodych Polaków, ukazanie ogromnych możliwości, jakie daje handel elektroniczny, a także przybliżenie uczestnikom tematyki technologii informatycznych, tych stosowanych przez firmy działające na wirtualnym rynku oraz takich, które w niedalekiej przyszłości mogą zmienić oblicze Internetu oraz warunki działania przedsiębiorstw na wirtualnej płaszczyźnie.

Konferencja jest doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy o technologiach informatycznych a w szczególności o handlu internetowym. Ścieżki tematyczne zainteresują zarówno osoby, które dopiero wkraczają w świat e-biznesu oraz osoby, które rynek ten już znają, ale chciałyby wyjść poza granice standardów i kroczyć śladami liderów. Udział przedstawicieli świata biznesu, nauki i mediów sprawia, że Konferencja jest zarazem znakomitym miejscem wymiany doświadczeń oraz nawiązywania kontaktów zawodowych.

Podczas piątej edycji Konferencji „Internet Płaszczyzną Globalizacji Handlu” przewidziane są następujące ścieżki:

  • E-finanse
  • E-społeczeństwo
  • E-marketing
  • E-handel

Jednym z prelegentów konferencji będzie Bartosz Kramek z TransmisjeOnline. Tematem wystąpienia w ramach ścieżki e-marketing będzie: „Szkolenia online jako narzędzie kreowania wizerunku i wsparcia sprzedaży”. TransmisjeOnline objęły patronat nad tym wydarzeniem.

Na oficjalnej stronie http://ipgh.ue.poznan.pl/ipgh5 można zapisać się na Konferencję oraz uzyskać więcej informacji dotyczących sylwetek prelegentów oraz ścieżek.

Na stronie www.transmisjeonline.pl/ipgh5 będzie można śledzić przebieg całej konferencji na żywo przez Internet. Wystarczy kliknąć na ww. link i zalogować się. Transmisja będzie trwała w czwartek od g. 16:00 do 19:30 oraz w piątek od g. 10:45 do 20:00.

Organizatorem Konferencji jest Studenckie Kolo Naukowe e-Commerce, działające przy Katedrze Zarządzania Przedsiębiorstwem Handlowym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Udział dla studentów jest bezpłatny.

PRportal.pl – informacje prasowe dla biznesu